Pillanatkép a Makói VTV közvetítéséből
Mint arról hírt adtunk, a makói képviselő-testület fideszes többsége januárban elutasította a Tisza Párt (nem létező) adóemeléseit. Óriási kognitív disszonancia lehet, hogy miután egy azóta jogerős ítélet szerint is hazugságról szavaztak, a mai ülésen gratulálhattak a térség új országgyűlési képviselőjének.
Sokat elmond a téma komolytalanságáról, hogy a fideszes képviselők hozzá sem szóltak a januári ülésen. Modok Csaba (Mi Hazánk) arról beszélt, nincs olyan dokumentum, ami alapján ezt az elutasító döntést meg lehetne hozni, „azaz egy nem létező dokumentumról beszélnek”. Mucsi Tamás (DK) akkor azt mondta, a makói képviselő-testületnek politikai nyilatkozatok elfogadására nem lehet jogosultsága és azt is gondolja, hogy a történészek a hasukat fogva fognak nevetni ezen, hogy ilyenekkel foglalkozott a testület. A TISZA-adóról szóló elutasító határozatot végül a 8 fideszes megszavazta.
A választás eredményét ismerjük, így az év eleji szavazás után mindenképpen egy furcsa találkozás lehetett a mai. Mindenesetre Farkas Éva Erzsébet (FIDESZ) nyilvános gratulált Dr. Ferenczi Gábornak (TISZA), aki részt vett a testületi ülésen. A polgármester elmondta, örül, hogy megkezdte az országgyűlési képviselő a munkáját a városban, térségünk fejlődéséért, közös ügyünkért, az itt élő emberekért. Elmondása szerint ezekben a témában bármikor várja személyesen az egyeztetés lehetőségét Ferenczivel.
Térségünk új képviselője azt írta oldalán, hogy az ülés után rövid megbeszélést is tartott a polgármesterrel, akivel megállapodtak abban, hogy sort kerítenek mihamarabb egy hosszabb, a város ügyeit mélyebben érintő megbeszélésre is.

