Többször előfordult, hogy olyan távoli helyszínen kellett megjelennie a hallgatónak, ahova egyszerűen lehetetlen volt időben odaérni, és a hivatalos napi 8 órás munkavégzés helyett vannak, akiknek 10-12 órákat is dolgozniuk kell. Sok helyen a vizsgák miatti és az egyéni helyzetekből fakadó nehézségekre semmiféle könnyítés nem érkezett, emiatt van olyan hallgató is, aki a tanulmányai félbehagyására kényszerült – számolt be a Hallgatói Szakszervezet.
Közlésük szerint az elmúlt időszakban több hallgatói történet és segítségkérés is eljutott hozzájuk, amelyekben az országos tesztelésben résztvevők számoltak be az őket érintő nehézségekről. Így például a hivatalosan önkéntes formában végzett munka megtagadásáért több helyen is rektori büntetéssel és esetleges eltanácsolással fenyeget a rektori vezetés és a HÖK, ha valaki az ,,önkéntes” kirendelést visszautasítja.
Információk szerint a hallgatók közül egyformán mozgósítják a tanulmányaikat csupán még 2-3 hónapja megkezdő, akár gyógytornász, tehát nem is kifejezetten orvostanhallgató elsőéveseket is. Ezt a munkát már a szorgalmi időszakban el kellett kezdeniük, és a vizsgaidőszakban is kell teljesíteniük mindössze napi párezer forintért olyan felszereléssel, amiből csak egyet kapnak és emiatt még enni sem vehetik le.
A hallgatóknak a szokásos vizsgát kell letenniük akkor is, ha a lakhelyüktől távol kell dolgozniuk, a könnyítés az egyetemi vezetés szerint ,,rontana a diplomájuk értékén”.
⛔️ Elég az egészségügyi hallgatók kizsákmányolásából! ⛔️ ? Az elmúlt időszakban több hallgatói történet és…
Közzétette: Hallgatói Szakszervezet – 2020. december 8., kedd
A Hallgatói Szakszervezet azt kéri, aki érintett ebben a helyzetben és segítségre van szüksége, keresse őket bátran és minden segítséget megadnak neki.
,,Fel kell számolni minél hamarabb ezt a méltánytalan gyakorlatot, hogy minden egészségügyi területen tanuló hallgató biztonságban tanulhassanak az egyetemen ezekben a nehéz időkben is”
– fűzték hozzá.