Kevesebb a panasz a Givaudanra, közben van, aki bútorral, pelenkával, rongyokkal fűt

Szerdán tárgyalja a makói képviselő-testület a környezet állapotának alakulását a városban. Több területet érint a tájékoztató, mi most a levegő minőségét mutatjuk be, vannak benne érdekességek.

Az anyag szerint a szálló por mennyisége elfogadható mértékű, ezek forrása egyébként a közlekedés, az ipari tevékenység, háztartási szén és fatüzelés. Sajnos akadnak olyan makói lakosok még mindig, akik a háztartásban fellelhető mindenféle hulladékot (PET palack, pelenka, rongy) használnak tüzelőanyagként. Továbbá nyílt égésterű kályhákban kezelt fát (bútorlap, OSB) égetnek el. Ezek elégetése során jelentős szennyezőanyag szabadul fel, amely közvetlenül szennyezi a környezetet, de tönkreteszi a kéményt is. Mindezek mellett azért 18 kérelmet adtak be vezetékes földgáz bevezetésére.

Ami az ipari tevékenységet illeti, a ContiTech határértéken belül bocsát ki szennyezőanyagot, míg a Givuadanban több műszaki intézkedést hajtottak végre a szagok keletkezésének, terjedésének megakadályozása, csökkentése érdekében. A bűzhatást naponta a gyár körül egy meghatározott útvonalat követve ellenőrzik, ezt nyilvántartásba is veszik és erről éves jelentést küldenek az Alsó- Tisza-videéki Környezetvédelmi és Természetvédelmi Felügyelőségnek. A tájékoztató szerint a lakossági panaszok csökkenő tendenciát mutatnak.

A tájékoztató kitért arra is, hogy az Alföldvíz által üzemeltetett makói szennyvíztisztító telep működésével kapcsolatban sok panasz és bejelentés volt a bűzhatás miatt, még 2024-ben is. A Nagyér-csatorna pedig szintén elviselhetetlen, azonban itt már konkrét tervek vannak a lefedésére.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink