A makói gyógyfürdőt üzemeltető önkormányzati cég először nem akarta kiadni a jegyértékesítési adatokat az Átlátszónak. Miután a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság vizsgálatot indított az adatok visszatartása miatt, megküldték az oknyomozó portálnak. Ezekből kiderül, összességében csak minimálisan nőtt a látogatószám.
Farkas Éva Erzsébet a csodavárás kategóriájába tette a fürdő új részeinek megépítését, a polgármester többször arról beszélt, hogy ez egy történelmi beruházás és a város gazdasági élete is megélénkül. Mint az ismert, állami támogatásból 12 milliárd forintból épültek meg az új részek, az Átlátszó pedig kíváncsi volt arra, a bővítés hogyan befolyásolta a látogatószámot.
A Makói Szolgáltatói Nonprofit Zrt. az adatok visszatartása, majd a perindítás után végül megküldte a kért adatokat. Ezekből kiderült, 2024. áprilisban 16, májusban 40 százalékkal több vendég volt, majd júniusban 9 százalékkal kevesebb, mint 2019-ben. Az idei rekord meleg nyáron júliusban 17 százalékkal nőtt a vendégszám, augusztusban viszont 4 százalékkal elmaradt a 2019-estől.
Összességében 6,8 százalékkal nőtt a fizetővendégek száma a felújítás után. A bevételek ennél jobban megszaladtak, mivel a bővítéssel jelentős áremelkedés is érkezett – írja cikkében az Átlátszó.
A makói gyógyfürdő árai ugyanis idén a 2019-es duplájára ugrottak, ami jóval az infláció feletti emelést jelent.