,,Hiába tagadja a kormány, a keleti vendégmunkások itt vannak”

A Jobbik nem omlott össze, sőt az elmúlt időszakban tovább épült. A környéken Orosházán és Mórahalmon nyílik munkásszálló a keleti vendégmunkások számára, akik létét tagadja a kormány – ezekről beszélgettünk Stummer Jánossal, a Jobbik alelnökével, országgyűlési képviselővel. A politikus a szentesi zöldségespiacon találkozott a választókkal vasárnap Szabó Zoltán Ferenc, megyei önkormányzati képviselővel, a párt választókerületi elnökével.

Milyen állapotban van most a párt? Nemrégiben kijött egy közvélemény-kutatás, ami 6%-os támogatottságot mért.

A választási csalásnak sok módja van, Orbánéknak sok eszköze van ahhoz, hogy befolyásolják a közvélemény hangulatát. A nyilvánosságra került közvélemény-kutatások némelyike erről szól. A kutatás közvetett módon alakítja az emberek gondolkodását, igyekszik az ellenzéki tábort és a jobbikosokat elbizonytalanítani. Próbálják a reménytelenség érzetét kelteni. Azért dolgozunk, hogy minél több embernek elmondjuk, pontosan erre támaszkodik a kormány: aki a rendszerrel szemben van, az inkább maradjon otthon, mert nincs remény. Viszont úgy tapasztalom, megértik az emberek, hogy miért fontos az EP-szavazás.

Mit lehet tudni az alapszervezetekről, tagságról, aktivistákról?

Több mint egy éve temetik a Jobbikot, az orbáni politikai számítás szerint már nem kellene léteznie. Ehhez képest nemhogy összeomlott volna, hanem épült. Ezekben a hetekben megnőtt az emberek politikai aktivitása, százasával jelentkeznek az ország különböző pontjain Tagok és szavazatszámlálók is. Az egy nagy feladat, hogy akik beülnek a bizottságokba jövő hét vasárnap, azok ha bármilyen rendellenességet tapasztalnak, tudják hova forduljanak.

Az elmúlt időszakban több sajtótájékoztatót is tartott a ,,migráns-munkások” kapcsán. Ebben a térségben tudunk-e arról, hogy itt is vannak?

A kormány le akarja tagadni a keleti vendégmunkások létét, hiszen szöges ellentétben áll a kommunikációjukkal. Viszont az emberek mindennapi tapasztalatai azt mutatják, hogy ez a több 10 ezer ember létezik. A közelben Orosházán és Mórahalmon nyílik munkásszálló, de az ország számos pontján állami pénzből építenek munkáshoteleket, ahová a kormány stratégiai partnereinek dolgozóit fogadják. A kormány asszisztál ahhoz, hogy a multicégek olcsó munkaerőt hozzanak, ahelyett hogy nettó 30-40 ezer forinttal többet adnának egy magyarnak. Az állam felépíti a szállást, így a multi is jól jár. De Magyarország nem jár jól, hiszen már több mint félmillió magyar dolgozik külföldön.

Interjút készítettünk Szabó Zoltán Ferenccel is, ezt hétfőn olvashatják oldalunkon.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink