Makói lehet az ország cukormentes tortája

Csütörtökön rendezték meg a 2025-ös Magyarország Cukormentes Tortája verseny elődöntőjét. A legjobb 5 torta közé bekerült a Papp cukrászda finomsága, a Bíborköd.

A versenyt az Egy Csepp Figyelem Alapítvány szervezi a Magyar Cukrász Ipartestülettel együttműködésben, a DCONT vércukormérők gyártója, a 77 Elektronika Kft. (Dcont – Tartsd a szintet ) támogatásával. A zsűri nem volt könnyű helyzetben, de megszületett a döntés, hogy melyik az az 5 cukormentes tortacsoda, amelyek bejutottak a Magyarország Cukormentes Tortája 2025 verseny döntőjébe:

  • Bíborköd – Lawal-Papp Zsófia, Papp Cukrászda – Makó (Főbb ízek: feketeribizli, tökmag, angolkrém)
  • Nyári ébredés – Vadócz Jenő és Pethő Gábor, Promenád Kávéház, Balatongyörök (Főbb ízek: dió, sárgabarack, mascarpone)
  • Álmodozó – Kovács Alfréd, Édes Vonal Cukrászda – Vác (Főbb ízek: meggy, étcsokoládé, fehércsokoládé)
  • Cseppharmat – Lakatos Pál és Bicsérdi Viktória, Levendula és Kert Cukrászda – Szigetszentmiklós (Főbb ízek: alma, dió, vaníliás fehércsokoládé)
  • Meggy Mandula Szimfónia – Benczur Sándor, Kovács János, Marcipán Cukrászda – Hódmezővásárhely (Főbb ízek: meggy, mandula, málna)

(Fotó: Egy Csepp Figyelem Alapítvány)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

Idén már két makói hunyt el lakástűzben

2025 első negyedévében összesen 50 alkalommal riasztották lakástüzekhez a tűzoltókat Csongrád-Csanád vármegyében. Az idei lakástüzekben 3 ember vesztette az életét, 7-en pedig megsérültek.

Tovább »

kapcsolódó cikkeink