Sok olyan Makón született történész van, akikről a makóiak nem tudnak, sőt még a helytörténészek sem ismernek mindenkit. Csütörtökön egy konferencia volt, szombaton pedig Pál Lászlóné ötlete nyomán emléktáblákat, illetve sírhelyeket kerestek fel kerékpárral.
A programsorozat egy közös együttműködéssel jött létre a Szirbik Miklós Egyesület, a honismereti kör és a makói levéltár között. Ilyen eseménysorozat, illetve konferencia volt tavaly, akkor Makón született, később világhírnévre tett szert személyekről volt szó – tudtuk meg Zeitler Ádámtól, a Szirbik Miklós Egyesület elnökétől.
Szombat délután a múzeumnál gyülekeztek a résztvevők, itt Tóth Ferenc emléktábláját koszorúzták meg, a bíróságnál pedig Mályusz Elemérét. Utóbbi az egyik legnagyobb magyar középkor kutató és itt született, az édesapja pedig a bíróságon dolgozott. Utána a görög, majd a római katolikus temetőhöz tekertek el. Tóth Feri bácsi kötetének köszönhetően jól meg lehetett találni a temetőkön belül is a sírokat.
Érdekesség, hogy Gazdapusztai Gyula a Szovjetunióban kandidátusi aspirántúrán vett részt, méghozzá Leningrádban végzett ásatásokat az észak Kaukázusban, majd a Szegedi Egyetemen a hazatérte után dolgozott.