Megjöttek az első füsti fecskék, Apátfalván észlelték őket

Március 28-án megjelentek az első, visszatérő füsti fecskék a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Makói Tájegységén. A Maros-ártér vonzáskörzetében található Apátfalván egyszerre nyolc példányt is megfigyeltek a szakemberek.

A füsti fecske az egyik legismertebb és a magyar néplélekhez igen közel álló madárfaj. Köszönhető ez annak is, hogy fészkelése emberi jelenléthez, épületekhez kötött. Ma már az ornitológiai kutatásoknak köszönhetően tudjuk, hogy a füsti fecskék rendkívül nagy távolságra repülnek el, fizikai erejüket használva. Nemcsak a szakemberek, hanem az átlagemberek számára is nagy öröm, amikor tavasszal először megpillantják ezeket a kedves madarakat. Akiknél fészkelnek is a fecskék, azok mindig reménykedve várják vissza az ott költő fecskepárt.

Idén tavasszal március 28-án észleltük az első füsti fecskéket. A Maros-ártér vonzáskörzetében fekvő Apátfalván egyből nyolc példány került szem elé, amint egy villanyvezetéken ülve pihentek. Március 28. átlagos időpontnak mondható, minden évben ekkortájt térnek vissza az első fecskék – számolt be róla a héten a nemzeti park.

(Fotó: illusztráció/Pixabay)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink