A környékbeli települések közül csak Békéscsabán (58 ezer lakos) és Szegeden (161 ezer lakos) kötelező a város teljes területén a szájmaszk. A 22 ezer lakosú Makón is így határozott a polgármester annyi változtatással, hogy egyéni kerékpározáshoz nem kell hordani.
Csongrádon (16 ezer lakos) közterületen kötelezően előírt maszkhasználat nincs. Bedő Tamás (független) polgármester mindössze ajánlást tett a viselésére.
Hódmezővásárhelyen (43 ezer lakos) csak a leglátogatabb helyeken kell: a vasúti-, (Népkerti megálló és a Nagyállomás) és a buszpályaudvar területén; a buszmegállók területén és a piac teljes területén.
Szegeden (160 ezer lakos) a város teljes belterületén kötelezővé tették a maszk viselését.
Szentesen (27 ezer lakos) nem kötelező a maszkviselés a közterületeken, sehol sem.
Makó (22 ezer lakos) minden közterületén maszkot kell hordani, kivéve egyéni kerékpározás ideje alatt.
Orosházán (27 ezer lakos) Dávid Zoltán polgármester (Fidesz) úgy vélte, ,,az volt az alapgondolat, hogy a lehető legnagyobb mértékben segítsük a járvány terjedése elleni védekezést, de túlzó lépéseket se tegyünk.” Ezért a viselését csak a bölcsődék, iskolák, óvodák bejárata előtt várakozóknak; piacnapokon az Orosházi Piac területén, valamint a piac közvetlen környezetében tartózkodóknak; a buszmegállókban, buszpályaudvaron és vasútállomáson várakozóknak tette kötelezővé.
Gyulán (29 ezer lakos) az volt a cél, hogy azokon a közterületeken, nyilvános helyeken legyen kötelező a maszkviselés, ahol jellemzően összegyűlnek, összegyűlhetnek az emberek a várakozás során. Görgényi Ernő polgármester (Fidesz) így a bölcsődék, óvodák, iskolák, patikák, bankok, posták, dohányboltok környékére; piachoz, multik parkolójához rendelte el.
Országosan teljes maszkviselést rendeltek el a következő településeken:
- Békéscsaba
- Kaposvár
- Kecskemét
- Miskolc
- Nagykanizsa
- Nyíregyháza
- Pécs
- Sopron
- Szeged
- Szekszárd
- Tiszaújváros
- Kazincbarcika
- Esztergom: itt a parkokban is ajánlják a maszkviselést, de kötelezővé nem tették.
- Budapest legtöbb kerületében
Csak egyes közterületeken kötelező a maszkviselés:
- Debrecen: csak a játszótereken, piacokon, vásárokon kötelező.
- Eger: boltok, piacok és intézmények bejáratának 5 méteres körzetére, valamint a buszmegállókra tették kötelezővé a maszkok használatát.
- Hódmezővásárhely: a maszk viselése a piacon, a vasúti és buszpályaudvaron, valamint a buszmegállókban kötelező.
- Székesfehérvár: a történelmi belvárosban, a parkolókban , buszmegállóban, vasútállomáson, kutyafuttatókban és a játszótereken, de utóbbi helyen csak a felnőttek számára kötelező.
- Szolnok: csütörtök hajnali 5 órától kötelező a maszkhasználat minden olyan helyen, ahol várakozni kell (bevásárlóközpont, iskola, óvoda, ügyintézés, vallásgyakorlás, buszmegállók). A városban újra bevezették a vásárlási idősávot három piacon, itt reggel 8 és 10 óra között csak a 65 éven felüliek vásárolhatnak.
- Szombathely: több nagyobb közterületen, így a főtéren is viselni kell a maszkot, ezen kívül buszmegállók 10 méteres körzetében, bölcsődék, óvodák, iskolák bejáratától 10 méteren belül, az üzletek parkolóiban és kutyafuttatókban is.
- Tatabánya: csak a piacokon, a termelői piacokon és a megállókban kötelező.
- Tata: megállókban, parkolókban és a városi piacon.
- Veszprém: csütörtök hajnali 5-től a belvárosban, megállókban, parkolókban és a vásárcsarnok területén kell maszkot viselni.
- Gödöllő: a tömegközlekedési megállókban, az iskolák előtti területen reggel 7-8 és délután 15-17 óra között, a piacokon, a játszótereken és a kutyafuttatókban kötelező a maszkviselés.
- Dunakeszi: a Casalgrande tér lépcsővel lehatárolt részén, illetve a buszmegállókban és a vasútállomásokon.
Egy válasz
Max a főtéren lenne értelme, a külső részek 0-24-ben konganak az ürességtől…