[ad 1]
Nem nagyon kapnak segítséget az önkormányzattól a kis-, a mikro- és az egyéni vállalkozók, nyilatkozta portálunknak Pintér Károly órásmester. Reméli, hogy ez változni fog.
A kis- és a mikrovállalkozások nem tőkeerősek, nem kapnak olyan támogatást amitől fejlődni tudnának, az egyéni vállalkozók pedig máról holnapra élnek itt helyben, de országosan is – jelentette ki Pintér Károly, akit mindenki Carlo-nak ismer Makón. Nagy pozitívumnak tartja, hogy az üzleti célú ingatlanok bérleti díját 20%-al csökkentette az önkormányzat, de szívesen fogadná, ha a vállalkozással kapcsolatos helyi adókat is csökkentének, mint ahogy tették az orvosok esetében.
Az óraszalon tulajdonosa úgy érzi, ezekkel a döntésekkel valami elkezdődött, kérdés, hogy lesz-e folytatás. Szerinte hasonló lépésekkel itthon maradnának a szakemberek. – Mi történik majd, ha elmennek, kiöregszenek az asztalosok, bádogosok, villanyszerelők? – tette fel a kérdést, majd meg is válaszolta: majd jönnek a külföldiek.
Meglátása szerint majd a ciklus közepétől lehet értékelni az új városvezetést eddigi munkáját.
Idegenforgalom? Működik!
Carlo nem gondolta volna, hogy ez előző vezetés alatt létrehozott objektumok, – fürdő, lombkoronasétány, – megfelelő marketinggel meghozzák gyümölcsüket és viszik Makó jó hírnevét. – Gazdaságilag nem tudom, hogy megéri-e, de úgy néz ki, hogy működnek a létesítmények – tette hozzá.
[ad 2]