A nap témája: Lemondott annak a kínai gyógyszercégnek az elnöke, amelyiktől Orbánék vakcinát vennének

A hongkongi tőzsde közleményéből az derült ki, hogy kedden váratlanul lemondott Li Zsi-ming, a Sinopharm nevű, kínai állami gyógyszergyár igazgatósági elnöke, illetve Li Hu-ji, a cégcsoport igazgatója, az ellenőrzési részleg vezetője. (Kiemelt fotó: a Hszinhua hírügynökség által 2020. december 31-én közeradott képen a Sinopharm kínai állami gyógyszergyártó egyik leányvállalata által a koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagot tartalmazó dobozok fekszenek a futószalagon a cég egyik pekingi üzemében december 25-én. A vakcina inaktivált, vagyis az emberi sejtekben szaporodásra nem képes vírust tartalmaz. Az oltóanyag feltételes forgalmazási engedélyt kapott Kínában. MTI/AP/Hszinhua hírügynökség/Zhang Yuwei)

A vezetők személyes okokra hivatkoztak, és csak találgatások vannak, hogy a lemondásoknak van-e köze a cég által gyártott koronavírus-vakcinákhoz.A Sinopharm-holdingba tartozó, CNBG nevű cég ugyanis két vakcinát is fejleszt, mindkettő a klinikai tesztelés harmadik fázisában tart, de már mindkettő megkapta a vészhelyzeti engedélyt a kínai hatóságoktól.

Az egyikkel az Emírségekben decemberben elkezdődött a lakosság tömeges oltása, és valamelyik megkapta az engedélyt Egyiptomban és Bahreinben, de nem tudni melyik.

Ezekből vásárolna nagyobb adagot Magyarország is.

Orbán Viktor kijelentette: van kínai vakcina, tömegesen is tudnak szerezni, csak az kell, hogy az egészségügyi hatóságok elfogadják.

,,Nincs olyan kockázat, hogy esetleg nagyobb kárt csinálunk egy ilyen vakcinával, mint a betegség maga, amit el akartunk kerülni. Tízmilliószámra oltják a saját népüket oroszok és a kínaiak is. A hatóságokat arra kértem, körültekintően, a lehető leggyorsabban járjanak el”

– mondta.

A kínai állami média azt jelentette a 444.hu szerint, hogy a Sinopharm vakcinájának – itt sem derül ki, a kettő közül melyiknek – nincs káros hatása a 3 és 17 éves kor közötti beoltottakra sem.

Meg szokták még említeni Tao Li-na sanghaji infektológus egy héttel ezelőtti ügyét.

Az orvos ugyanis arról posztolt 4,8 millió követőjének a Twitter-szerű kínai Weibón, hogy a Sinopharm oltásának 73 mellékhatása van, így ez a világ legveszélyesebb oltóanyaga – írta a 444.hu.

Aztán leszedte az eredetit, és azt írta, hogy a külföldiek félreértették a metszően ironikusnak szánt posztját. És hogy ő igazából a béna tájékoztató füzeten ironizált. Az orvos be is adatta magának a vakcinát, mint ahogy már 4 millióan szintén Kínában, eddig nem számoltak be komoly mellékhatásokról.

(Kiemelt fotó:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

Az állatvédőknek is szemet szúrt, hogy tovább dolgozhat a makói gyepmester

Mint azt megírtuk, decemberben a Makói Kistérség Többcélú Társulása újra megbízta a vállalkozót a gyepmesteri telep üzemeltetésével, annak ellenére, hogy egy kétes videó került nyilvánosságra róla. Ezt furcsállja a nyíregyházi PCAS Állatmentő és Környezetvédő Egyesület, így közérdekű adatkéréssel fordultak a makói önkormányzathoz.

Tovább »

kapcsolódó cikkeink