Üzembe helyezték az első folyami hulladékmentesítő rendszert a magyar-román határon

Felavatták a romániai Bihar megyében az első folyami hulladékmentesítő szűrőrendszert, amely megakadályozza, hogy jelentős mennyiségű műanyag és egyéb természetű hulladék jusson a folyókon keresztül Magyarországra – írja az MTI az RMDSZ közleménye alapján.

Tánczos Barna romániai környezetvédelmi miniszter az átadáskor elmondta, hogy ez az első olyan szűrőrendszer a tervezett tizenkettőből, amely megakadályozza a szemét átjutását a folyóvizeken keresztül a szomszédos országokba. A többi hasonló berendezés kiépítése és üzembe helyezése az előkészítés különböző fázisaiban van. 2021 végéig hét újabb szűrőrendszer terve készül el, ezeknek már kiválasztották a helyszínét és tavasszal elindulnak az építési munkálatok.

A miniszter hangsúlyozta, hogy a hulladékkollektorok önmagukban nem szüntetik meg a szennyezés forrását, a román környezetvédelmi minisztérium a közeljövőben országos szintű tudatosító kampányt indít azzal a céllal, hogy visszaszorítsák a környezetszennyezés mértékét és csökkentsék a folyóvizek szennyezését.

Mint arról többször beszámoltunk, vannak olyan időszakok, amikor megállás nélkül jön a szemét a Maroson Románia felől.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

Majdnem harmincan adtak vért Makón

Jól sikerült az eheti makói véradás, hiszen a vártnál is többen jöttek el életeket menteni – számolt be a Magyar Vöröskereszt Csongrád-Csanád megyei szervezetének Véradással foglalkozó oldala.

Tovább »

kapcsolódó cikkeink

Folytathatja munkáját a makói gyepmester

A napokban a Makói Kistérség Többcélú Társulása újra megbízta a vállalkozót 2025. szeptember 30-ig, 1,6 millió forintért. A nyári videó miatt egyelőre nem állapítottak meg állatkínzást, ezért a hódmezővásárhelyi vállalkozó tovább üzemeltetheti a gyepmesteri telepet.

Tovább olvasom »