A nap témája: Magyarországon estek a leginkább a reálbérek

Az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) friss munkaerőpiaci jelentése szerint 2023 első negyedévében – éves összehasonlításban – Magyarországon 9,8 százalékkal emelkedtek a nominálbérek, viszont 15,6 százalékkal estek a reálbérek: ez utóbbi a legnagyobb zuhanás az OECD-ben, ahol az országok átlaga 3,8 százalékos csökkenést mutat – vette észre a Portfolió.

Magyarországon tehát négyszer annyira estek a reálbérek, mint az OECD-átlag. A nominálbér emelkedése ennek ellenére úgy lehetséges, írja a jelentés, hogy emelték ugyan a béreket, de kevésbé, mint amekkora az országban az infláció. Lettországban is magas, 13,4, Csehországban pedig 10,4 százalékos volt a visszaesés mértéke, de például Németországban csak 3,3, az Egyesült Királyságban 2,9, az Egyesült Államokban pedig 0,7 százalékkal mérséklődtek a reálbérek. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink

Közlekedő Tömeg: a tavalyinál is súlyosabb a MÁV járműhelyzete

A tavalyi mélypont után tovább csökkent a MÁV-Start üzemképes, a nem villamosított vasútvonalakat kiszolgáló dízel-motorvonatainak száma – írja közleményében a Közlekedő Tömeg Egyesület. A közérdekű adatigénylésére kiadott járműállományi adataiból kitűnik, a járműhiányra hivatkozva elrendelt vasútbezárások sem voltak képesek a MÁV dízeljármű-gazdálkodását konszolidálni.

Tovább olvasom »