Orbán 2010 óta azzal kampányolt, hogy ő nem fog adóztatni, nem lesznek megszorítások. Ehhez képest az igazság az, hogy az elmúlt tizenhárom évben Orbán Viktor kormányai összesen 43 különböző adónemet vetettek ki – olvasható az Alfahír gyűjtésében.
Ki ne emlékezne a bankokra kivetett tranzakciós adóra, aminek a levét persze a földi bankszámlatulajdonosok itták meg. Azóta fizethetünk minden pénzfelvételért és átutalásért, és egyre csökken a bankautomaták és bankfiókok száma is.
A hivatalosan „népegészségügyi termékadónak” nevezett csipszadó elvileg azokat a honpolgárokat hivatott megsarcolni, akik az egészségtelen táplálkozással rontják az egészségüket, és így megterhelik az állami ellátórendszert. Az igazság az, hogy ez egy modern „füstadó„, aminek a pénzbeszedésen kívül semmi más célja nincs.
Orbánék a reklámadóval próbálták meg levenni a sápot a Magyarországon működő, külföldi médiaszolgáltatóktól. A dolog másodlagos célja az RTL megszorongatása volt, hogy esetleg magába olvaszthassa a NER-média a legnézettebb hazai tévét. A húzás annyira rosszul sült el, hogy végül magukra haragították az RTL-t, aminek híradóiban objektív és korrekt módon, de mindig alaposan tájékoztatnak a kormány hibáiról és bűneiről.
Mind közül a legbotrányosabb a netadó volt: végül a tömeges ellenállás meghátrálásra kényszerítette a kormányt.
Rosszul áll a kormány szénája, üres a költségvetés, úgyhogy megszorítják a nadrágszíjunkat.
Azt, hogy eddig a felszínen tudtak maradni, a Fidesz leginkább azoknak az EU-s forrásoknak köszönheti, amiket most a kormány jogállamellenes és korrupciógyanús tevékenysége miatt visszatart az Unió.
A bankbetétekre kivetett új kamatadó a takarékos magyarokat bünteti, és az állampapírok felé tereli az embereket. Ha benzin drágább lesz, minden drágább lesz – márpedig megemeli a jövedéki adót a kormány. Az Orbán-kormány annyira megemeli a gyógyszeradót, hogy egyes készítmények akár el is tűnhetnek a patikák polcairól.