Lukács László, a Jobbik-Konzervatívok frakcióvezetője, egyben a stop 5000.hu kezdeményezője a tegnapi országjárási nap alkalmával Pécsen járt, ahol a kötelező 5000 Ft-os kamarai hozzájárulás eltörléséért indított népszavazásról tartott sajtótájékoztatót.
Egyúttal arra is felhívta a helyiek figyelmét, miért káros mindaz, amit a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az 5000 Ft-os díjjal képvisel. Lukács kifejtette, azért indította el ezt a népszavazási kezdeményezést még tavaly tavasszal, majd “verekedték” végig egészen a Nemzeti Választási Bizottságon, a Kúrián, illetve az Alkotmánybíróságon, mert szerették volna, hogy végre a vállalkozók tisztán lássák, mit is kapnak a kamarai befizetésükért cserébe.
A konzervatív párt országgyűlési képviselője kiemelte:
Világossá vált az elmúlt időszakban, hogy bár a kamara beszedi tőlük az 5000 forintos éves kötelező befizetést március 31-ig, ők cserébe nem kapnak semmit.
Hozzátette:
Sőt, nemhogy nem kapnak semmit, a kamara olyan irritáló, nagy volumenű kiadásokra költi el a vállalkozók pénzét, mint például a 230 millió forintos chatbot, amit a piacon pár tíz euróért meg lehet vásárolni egy évre.
A Jobbik-Konzervatívok frakcióvezetője arra is rámutatott,
100 millió forintot költenek el repülőkre, különböző utazásokra, de önmagában a kamara székházának bérlése is több tízmillió forintba kerül azoknak a vállalkozóknak, akik tisztességesen befizetik a kötelező díjat.
Lukács érvelésében elmondta, az MKIK-tól az ötezer forintért cserébe azt várnák a vállalkozók – mint például az elmúlt időszakban a koronavírus-járvány alatti válságban is volt, vagy amikor az energiadíjak lényegében elszálltak és kezelhetetlenek voltak a vállalkozások számára, – hogy valamilyen fajta pénzügyi segítséget vagy legalább valami fajta könnyítést kapjanak a kamarától.
A Parragh-féle kamara ezzel szemben ahhoz értett, hogy ez alatt az időszak alatt a kisadózók tételes adójának kedvező jogviszonyát, annak a szigorítását és lényegében a részleges eltörlését saját maga javasolja, és az Orbán-kormány ebben támogassa
– szögezte le a jobbikos politikus, aki hozzátette, így hát a vállalkozók lényegében ettől a kedvező adóformától is megszabadultak és eltörölték azt.
Szavai szerint
Parragh László, az iparkamara elnöke mindezek mellett olyan kijelentéseket tett, amely nemhogy segítette volna, hanem hátráltatta a vállalkozásokat.
Lukács szerint ez mutatta azt, hogy azokat a legkisebb vállalkozókat, akik a hátukon viszik a gazdaságot, és a vállukon nyugszik a gazdasági fejlődésnek a terhe, őket nem becsülik.
„Éppen ezért is indítottuk ezt a kezdeményezést, amelyre 200 ezer aláírást kell gyűjteni 120 nap alatt. Az elkövetkezendő, most már nem egészen 100 napban még mindig van lehetőség aláírni országszerte a kezdeményezést” – tette hozzá.
Lukács László arra is kitért, április 20-ától várhatóan a kezdeményezés egy kis szünetet kell, hogy tartson az európai parlamenti választás kampánya alatt, viszont június 9-e után folytatódik nyáron a gyűjtés.
(alfahir.hu)