A nap témája: Alkotmánybírósághoz fordultak az új jogviszony miatt távozó egészségügyi dolgozók a végkielégítésük miatt

Mint azt megírtuk, az egészségügyben dolgozóknak március 1. éjfélig kellett aláírniuk a sok kritikát kapott új jogállási törvénynek megfelelő szerződést, amire sokan nem voltak hajlandóak, ennek következtében az adatok alapján az állami egészségügyi rendszerből mintegy 5500-an távoztak a járvány harmadik hullámának kellős közepén.

Az egészségügyben dolgozó szakápolók és orvosok a megszűnt munkaviszonyuk után egy-három havi végkielégítést kaptak, holott a jogviszonyuk hosszától függően közalkalmazottként akár nyolchavi bérnek megfelelő összeg is megillethette volna őket.

Világgazdaság cikkében arról ír, a vélelmezett jogsértés miatt többen az Alkotmánybírósághoz fordultak.

Az ügyben a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ), a Magyar Helsinki Bizottság és a Magyar Orvosi Kamara is segíti őket, akik közösen elkészítettek egy beadványt, melyet az érintettek május 17-ig küldhettek el az Alkotmánybíróságnak.

Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke elmondta,

a korábbi közalkalmazotti jogállás szerint kellett volna a végkielégítéseket intézni, ehelyett azonban egy új, a távozókra vonatkozó jogszabállyal korlátozták ezt le, ami a kisebb végkielégítést biztosította a korábbi nagyobb helyett.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink

Csanádi Ferenc szemléletváltást hozna Kiszomborra

Összefogás és a szemléletváltás a legfontosabb programom – fogalmazott szombati zárófórumán Csanádi Ferenc. A független polgármesterjelölt szerint Kiszombornak rengeteg lehetősége lenne a fejlődésre, ami nem is elsősorban pénz kérdése, hanem akaraté.

Tovább olvasom »