Dr. Ferenczi Gábor - TISZA/Facebook
Az éjjelig tartó fesztivál megmutatta, mennyire felszabadultak az emberek. Történelmet írtunk! Most jön a munka, amely egy új, modern, működő és emberséges Magyarország megteremtését szolgálja majd! Éljen a haza! – fejtette ki Dr. Ferenczi Gábor mai Facebook posztjában, utalva a tegnapi parlamenti alakuló ülésre.
Körzetünk képviselője óriási megtiszteltetésnek nevezte, hogy a magyar nép, a választók akaratából ezen épület falai között dolgozhat és szavazhat. Meglátása szerint Magyar Péter miniszterelnök beszéde erős, határozott és reményteli volt. A beszéd a választók akaratát tükrözte, márpedig a nép igazságszolgáltatást, jogállamot és demokráciát akar, de
nem akar olyan államfőt, aki nem képes megtestesíteni a nemzet egységét, ezért Sulyok Tamásnak ideje lenne távoznia.
Az ülés lezárása után kivonulni a Kossuth térre, és a zászlófelvonást a Himnuszt énekelve átélni felemelő, megható érzés volt. Az emberek elárasztották a teret, és köztük ünnepelve az ember valóban érezhette, hogy megérte a kampányban szorgalmasan dolgozni
– fogalmazott Ferenczi.

