Élete első versenyén harmadik lett az ifjú makói sakkozó

Győri Gábor a harmadik helyet szerezte meg a Csongrád Megyei Sakkszombat versenysorozat első állomásán. A Duocor-Makói SVSE sakk csapatából hatan vettek részt a gyermek- és ifjúsági csapatbajnokságban – tájékoztatta oldalunkat Horváth Zsolt, az egyesület sakk szakosztályának ügyvezető elnöke. (Kiemelt képen: Első sor, balról az első Győri Gábor.)

2019. október 26-án indult a Csongrád Megyei Sakkszombat versenysorozat. Az első állomásnak Hódmezővásárhely adott otthont.

Játékidő és fordulók száma: 2*20 perc, 6 forduló.

A Duocor-Makói SVSE sakk szakosztálya gratulál egyik tehetséges utánpótláskorú játékosának, a 2011-es születésű Győri Gábornak, aki pár hónapos intenzív gyakorlással éppen csak elindult élete első sakkversenyén, rögtön meg is szerezte a kategóriájában a 3. helyezést. Köszönet Králik Attila makói játékosunknak a felkészítő edzői tevékenységéért!

Első sor, balról: Jáksó Ábel, Kardos Levente, Takács Tamás
Második sor, balról: Gálfi Levente, Varga Szilvia, Udvardi Zalán
Két szélen edzők: Balról Horváth Zsolt és jobbról Joó János

Idén Budapesten került megrendezésre a Gyermek és Ifjúsági Csapatbajnokság. Összesen 24 csapat nevezett.

Időbeosztás és fordulók száma: 2*90 perc + lépésenként 3-3 másodperc, 7 forduló.

A sakk szakosztályunk egy 6 fős ifjúsági csapattal képviseltette magát.

1. Udvardi Zalán
  2. Kardos Levente
  3. Jáksó Ábel
  4. Varga Szilvia
  5. Gálfi Levente
  6. Takács Tamás

A rutinos első táblásunk Zalán mellett több ifjúsági játékosunk most először küzdött több napos- és nagyobb időbeosztású megmérettetésen.

Az elsődleges célunk a fiatalok tapasztalatszerzése volt, ezzel együtt sikerült megszerezni a 16. helyezést.