A baloldal, bár olyan amilyen, mégiscsak benne van a nemzetben, mint a balsors a Himnuszban – évértékelés helyett mindjárt kampánnyal kezdte beszédét Orbán Viktor a Várkert bazárban.
Márki-Zay Péter nevét ugyan egyszer sem ejtette ki a száján a Fidesz elnöke, de annál többször hangzott el Soros, Gyurcsány, Bajnai neve, na és persze volt egy jó adag brüsszelezés és migránsozás is.
A miniszterelnök néhány mondatban kitért arra, hogy a koronavírus-járvány miatt tavaly elmaradt az évértékelő, örömét fejezte ki, hogy most újra beszédet mondhat a saját jól megválogatott hallgatósága előtt. Ezután tért rá gyorsan a kampányoláshoz, amikor kijelentette, hogy ennyi zagyvaságot, mint a baloldal, csak akkor hord össze az ember, ha begombázott.
Ha ez stratégia, akkor viszont világszabadalom
– mondta. Orbán szerint viszont az egész kínos, „nem kicsit, nagyon”.
Gyurcsány és Bajnai hozta Magyarország nyakára ezt a gombaszakértőt
– utalt Márki-Zay Péterre a miniszterelnök.
Következett egy kis önfényező kampány, amikor Orbán Viktor kijelentette, a kormány derekasan állta a sarat a járvány során.
A magyar egészségügy kiemelkedően teljesített, az államigazgatás, a rendőrök, katonák gyorsan, fegyelmezetten dolgoztak, az ország cselekvőképessége egy pillanatig nem forgott veszélyben
– mondta Orbán Viktor, de nem tért ki például a nagyon magas halálozási arányra, vagy az elhibázott járványügyi intézkedésekre.
Nem így Európában, ahol a Fidesz elnöke szerint az emberek bizalma elpárolgott a kormányok mellől, és karhatalommal kellett a tüntetéseket leverni.
Így fordult rá az ellenzék értékelésére, amikor úgy fogalmazott, hogy
Magyarországra a vírus mellett az ellenzék is rátámadt.
Röviden kitért néhány gazdasági elemzésre, aminek a lényege az volt, hogy Orbán szerint tavaly 119 milliárd euróra nőtt az ország exportteljesítménye, a járvány alatt felturbózták a magyar vállalkozások külföldi terjeszkedését, befektetéseit és kitért a Mol és az OTP terjeszkedésre is.
Mára többségbe került a magyar tulajdon a bankszektorban, a médiában és az energiaszektorban
– jelentette ki Orbán Viktor hozzátéve, hogy ezzel magyarították a kulcságazatokat.
Az államadósságot sikerült 80 százalék alatt tartani, az év végére 77 százalék alá szorítják vissza. Ausztria államadóssága megelőzte Magyarországot. A minimálbér 20 százalékkal nő, a munkát terhelő adók pedig 4 százalékkal csökkentek
– sorolta a gazdasági intézkedéseket a miniszterelnök.
Gyorsan jelezte is, hogy Gyurcsány és Bajnai hátrafelé mentek, mert elvették a 13. havi nyugdíjat, lecsökkentették a gyest, fizetőssé tették az egészségügyet.
Ezután egy fajsúlyosabb és időszerű problémát vett elő amikor saját és a kormány szerepét ecsetelte az orosz-ukrán válság kapcsán.
Magyarországot instabil államok veszik körül, a Balkánban ott vannak a nagyhatalmak, ezért fel kell venni a balkáni országokat az unióba, ki kell egyezni a szerbekkel, és balkáni Marshall-csomagra van szükség
– mondta Orbán Viktor.
A Fidesz elnöke szerint Magyarország érdekei világosak, el kell kerülni a háborút, mert egy háború miatt millió migráns érkezne Ukrajna területéről, „alighanem a visszatérés reménye nélkül”.
Orbán Viktor elismerte, hogy nincs nagy befolyása az orosz-ukrán konfliktusra, de meggyőződése, hogy „Európa vérszegény és sápatag” lenne az orosz befektetések nélkül.
A háború, ha hideg, ha forró, a Kelet-Nyugat feszültség és konfliktusok eddig csak bajt, szenvedést és súlyos veszteségeket hoztak Közép-Európának és Magyarországnak. Ezért vállalkoztam békemisszióra Moszkvában
– jelentette ki a miniszterelnök hangsúlyozva, hogy Ukrajna függetlensége magyar érdek, de ugyanilyen fontos, hogy Európa hadereje legalább akkora legyen, mint az oroszoké.
A külpolitika után visszatért a kampányhoz, amikor Margaret Thatcher nyomán azt mondta, ha a baloldal kormányoz, nincs pénz, de ha ők maradnak kormányon, akkor van pénz, és ha újra megválasztják őket, vidékfejlesztésre háromszor többet fognak költeni ezután, mint eddig.
Szólt arról, hogy a közelmúltban bevezették a négy stop rendszerét: rezsistop, üzemanyagár stop, kamatstop és élelmiszerár stop.
A beszéd egyetlen konkrétumát is ekkor jelentette be a kormányfő:
a február 15-is érvényes benzinárstopot újabb 3 hónappal meghosszabítják.
Ehhez igazította a Brüsszelnek, de valójában a sajátjainak szánt oldalvágást.
Van még egy bökkenő, egy fekvőrendőr az inflációnál: Brüsszel. Ugyanis kiszolgáltatták Európát pénzügyi spekulánsoknak, ez súlyos hiba, mert az energiaárak felelnek ötven százalékban az inflációért. Szerencse, hogy van egy Szijjártó Pétere az országnak, aki az oroszokkal megegyezett egy újabb gázadagról
– közölte a miniszterelnök.
A beszéd utolsó harmada már csak ismétlődő sorozással, migránsozással és gyurcsányozással telt.
Hunyadi csapatai a törököket állították meg Nándorfehérvárnál, mi pedig Soros György csapatait állítottuk meg a határnál
– kezdte lendületesen Orbán Viktor, majd hangsúlyozta, a magyar védvonalak csak addig állnak a határon, amíg a Fidesz van kormányon, mert Gyurcsányék beengednék a migránsokat.
Azt már nem tette hozzá, hogy 2015-ben éppen az ő kormányzása alatt engedték be a migránsokat, majd a letelepedési kötvényekkel újabb ezrek érkezhettek az ország területére, és nem szólt az ukrán, illetve török vendégmunkásokról.
Nem maradhatott el az LMBTQ-kampány sem főleg, hogy a Fidesz még népszavazást is indított egy már meghozott jogszabály után.
Az apa férfi, az anya nő, a gyermekeinket pedig hagyják békén
– üzent újfent Brüsszelnek és a hazai belpolitikának, de elsősorban a Fidesz szavazóinak Orbán Viktor.
Márki-Zay Péter nevét egyébként egyszer sem említette, egyebek mellett úgy utalt rá, mint
a sokadik baloldali megváltójelölt, engem viszont egy szélhámos, televíziós távgyógyítóra emlékeztet, aki aztán lelép a pénzeddel a Bahamákra.
Soha nem voltunk még olyan szervezettek és erősek, mint most, tűrjük fel az ingujjunkat és tegyünk pontot az ügy végére! A kampány elkezdődött, kilovagoltunk, jöttünkre ötven nap múlva számítsatok jobboldalról. „Magyarország mindenek előtt, hajrá Magyarország, hajrá magyarok”
– zárta beszédét a Fidesz elnöke.
(alfahir.hu)