Szijjártó Péter külügyminiszter egyszer s mindenkorra pontot tett az olyan álhírekre, miszerint az Orbán-kormány tucatnyi kormánypárti médiumot üzemeltet, és nemrégiben elhallgattatta volna a kritikus rádiót, a Klubrádiót.
A román Digi24 TV-nek adott interjújában már az elején azonnal leszögezte a hazai médiapiac helyzetét illetően, hogy
ezek nem igazságosak és nem igazak. Teljes mértékben vissza kell utasítanom minden olyan hazugságot az országommal, a kormányommal kapcsolatban, mely szerint nem biztosítjuk a sajtószabadságát.
Szijjártó rávilágított az igazságra is, amit maga az EU sem lát: „a magyar sajtóorgánumok többsége kormányellenes álláspontot képvisel„, majd mindezt megfejelte azzal, hogy szerinte a médiapiacnak nincs olyan szeglete, ahol a legnézettebb, leglátogatottabb és leghallgatottabb orgánumok egy picit is baráti módon állnának a kormányhoz.
Bár a riporter megemlítette a magyar politikusnak, hogy ezek szerint akkor az egész nyugat-európai, európai uniós sajtó hazudik a magyarországi sajtószabadság kapcsán, Szijjártó a leghazafiasabb határozottsággal, félelmet nem tűrő tekintettel rávágta, „igen, ezt állítom”.
A külügyminiszter emberére talált az interjúztató képében, aki még ezt követően sem mondott le teljes egészében a témáról, így adta magát a következő kérdés, vagyis, hogy mi lehet a hazugságok oka. Természetesen a rutinos Szijjártónak erre is akadt betonbiztos, megcáfolhatatlan válasza, mely szerint a magyar kormány következetes antiliberális fellépése állhat a dolog mögött.
A liberális mainstream nem tudja megemészteni azt, hogy van egy kormány, amelyik erős, konzervatív, kereszténydemokrata, patrióta politikát folytat és sikeres
– újságíró legyen a talpán, aki ezt a reakciót ki tudja kezdeni, ami ezután jött már csak hab volt a narancstorta tetején. Szijjártó hosszasan elmorfondírozott azon, hogy minden lapnak megvan a joga ahhoz, hogy a kormány barátja legyen, és ha ez bekövetkezik, nem szabad messzemenő következtetéseket levonni.
Én nem tudom elfogadni azt, hogy az olyan sajtóorgánumok, amelyek történetesen pozitívan viszonyulnak a kormányhoz, rögtön minősítve lesznek, miszerint kormányzati irányításúak, kormányzati tulajdonúak, kormányzati rabszolgák és hasonlók
– ezzel a külügyminiszter Bruce Leet is megszégyenítő mozdulatsorral ártalmatlanította a Román médium munkatársát, akinek a szeme valószínűleg azóta is káprázik, míg az EU rosszindulatú tagjai megtudhatták, hogy a magyar médiapiac helyzetét illetően nincs itt semmi látnivaló, hiszen az ellenzéki sajtó van többségben, mindemellett azok a médiumok, amik a kormánnyal szimpatizálnak teljesen normálisnak mondható.
(alfahir.hu)