A takarításon kívül hat év alatt nem történt változás a csapadékvíz-csatornákkal, de legalább lehetett vele kampányolni a 2019-es önkormányzati választáson. A nagy esőzések alkalmával láthatjuk, tapasztalhatjuk, hogy a csatornák gyorsan megtelnek és lassan ürülnek.
A TRENECON COWI Tanácsadó és Tervező Kft. és a MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt. több településfejlesztési koncepciót is készített az elmúlt évek során. A legelső, 2015-ös azt írja: a belterületi vízrendezés kifejezetten önkormányzati feladat. A csapadékvíz-elvezető csatornák a 60-as évektől kezdve kezdtek épülni a városban, de a hálózat bővítése most is időszerű. Kiderül, a csatornák mindössze 10%-a zárt, a fennmaradó 90%-a pedig nyílt kialakítású. 40%-ban burkoltak, míg a burkolatlan, földmedrű csatornák aránya 60%. Az hat évvel ezelőtt készített dokumentum megállapítja,
a meglévő csatornarendszer teljes felújításra, több helyen átépítésre szorul. A belterületen összegyűlt csapadékvíz a befogadó csatornák elhanyagolt állapota miatt csak lassan, gyakran visszaduzzadva tud lefolyni.
Ugyanezt olvashatjuk a 2018-as és a 2019-es elemzésekben is.
Ismereteink szerint a dr. Buzás Péter vezette önkormányzat évente 100-150 milliót költött az esővíz csatornák építésére.
Tetszenek a cikkeink? Szeretné, ha a jövőben is olvashatna ilyeneket? A Makói Csípős kormányfüggetlen hírportál. Célunk a Makó és térségi valóság bemutatása, küzdelem a korrupció és a közéleti arrogancia ellen. Nem áll mögöttünk milliárdos és nem vagyunk kitömve közpénzzel sem. Éppen ezért működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat. Havi ezer forint is nagy segítség! |