A település a legrosszabb forgatókönyvre készül: nem számolnak arra, hogy az iparűzési adóbevételeit elveszi az állam, mint Göd városában, viszont kérdés, mennyi folyik majd be a cégektől. Erre tekintettel új költségvetési koncepció, terv készül, amit jogkörénél fogva hamarosan el is fogadhat a polgármester. Molnár Áron videós bejegyzésben ismertette a költségvetés változásait.
A polgármester elmondása szerint a február végén elfogadott költségvetésben nem láthatták a következő hónapokat. Most a legrosszabb forgatókönyvvel készülnek, igaz, az elmúlt napokban szárnyra kelt híresztelést nem tervezték bele, miszerint hogy súlyosabban érintheti Algyőt egy kormányzati intézkedés. Erről továbbra sincs hivatalos jelzésük. Megvizsgálták a hatályos kormányrendeletet Göddel kapcsolatban, de úgy látják, Algyő nem felel meg a rendeletnek.
Hogy miért pont egy hódmezővásárhelyi hírportálról indult el ez a híresztelés, azt döntse el mindenki maga
– zárta le a gondolatot a polgármester.
Elárulta, hogy az algyői cégek adóbefizetéseivel kapcsolatban jósolni sem tudnak, szeptember végére derül ki. Addig felkészülnek a váratlan eshetőségekre. Bár a polgármesterek döntenek mindenhol, kikérte a képviselők véleményét a költségvetés változtatásairól, így minimális változtatások lesznek az általa ismertetett anyagban. Elsősorban a dologi kiadásokat vizsgálják, a béreket próbálják tartani, de már nem sokáig bírják az önkormányzati tulajdonú cégek, intézmények.
,,A kormányzati segítség korántsem az, amit vártunk és amiben reménykedtünk”
– tette hozzá Molnár Áron.
A 2020-ra átgondolt fejlesztésekből ahol már szerződést kötöttek, azokat befejezik, de ahol nincs, ott felfüggesztik: ilyen az aszfaltozás; a délnyugati lakópark tereprendezése, kertészete; települési fásítást, közvilágítás felújítását visszább veszik; felfüggesztik a játszótér bővítést; a külterületi csatornák karbantartását.
Az Algyő által működtetett intézmények számára nem lesz tartalék; felfüggesztik a vállalkozások támogatási alapját, a gyermektáboroztatási alapot; az ösztöndíj alapot; az egészségügyi alapot és a polgármesteri alapot lefelezik; a beruházás előkészítési alapot csökkentik; gépjárműt nem vesz az önkormányzat, egy ideig nem ad az önkormányzat kamatmentes kölcsönt a lakásvásárlásokra, felújításokra és elmarad a halfesztivál is.
A fentiekkel összesen 305-310 millió forintot tud spórolni az önkormányzat, ennyit tudnak átcsoportosítani. – A fő cél, hogy a lakosság ne sokat érezzen ezekből a változásokból – tette hozzá a nagyközség polgármestere.