A nap témája: Megtámadták a katatörvényt az Alkotmánybíróságon

Az indítványozó szerint a törvény elfogadását nem előzte meg társadalmi egyeztetés vagy előzetes hatásvizsgálat, a jogalkotó pedig nem biztosított kellő felkészülési időt, a szabályozás pedig súlyosan sérti az emberi méltósághoz való jogot és az érintett vállalkozások alapjogát.

Az Index cikke alapján, egy egyéni ügyvéd alkotmányjogi panaszt nyújtott be az Alkotmánybíróságon. A jogász érvelése alapján a szabályozás súlyosan sérti az érintett vállalkozások alapjogát és az emberi méltósághoz való jogot.

Azzal, hogy a törvény elzárja az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló 2009. évi CXV. törvény hatálya alól kivett, ám adózási szempontból a „rendes” egyéni vállalkozóktól semmilyen tekintetben nem különböző vállalkozásokat (köztük az egyéni ügyvédeket) a kata választása alól, a hátrányos megkülönböztetés tilalmába ütközik.

Az alkotmánybírák még egy hétig, augusztus 26-ig ítélkezési szünetet tartanak, de az indítványt a héten, augusztus 17-én kiszignálták előadó alkotmánybíróra. Az Index szerint ebből az következik, hogy az Alkotmánybírság záros határidőn belül, napirendre tűzheti a katatörvény vizsgálatát.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink

Közlekedő Tömeg: a tavalyinál is súlyosabb a MÁV járműhelyzete

A tavalyi mélypont után tovább csökkent a MÁV-Start üzemképes, a nem villamosított vasútvonalakat kiszolgáló dízel-motorvonatainak száma – írja közleményében a Közlekedő Tömeg Egyesület. A közérdekű adatigénylésére kiadott járműállományi adataiból kitűnik, a járműhiányra hivatkozva elrendelt vasútbezárások sem voltak képesek a MÁV dízeljármű-gazdálkodását konszolidálni.

Tovább olvasom »