Mi lesz veled Csanádpalota?

A június 9-i önkormányzati választáson újra polgármestert választott Csanádpalota, ezúttal „szokásos” önkormányzati választás volt – hiszen azelőtt rendkívüli tartottak a településen, – de közel sem volt és lett szokásos a felállás.

A regnáló polgármester az időközi választáson a Fidesz által támogatott Perneki László volt. Akkor még a Fidesz, Perneki, Tóth László alpolgármester, illetve a korábbi polgármester fia, Kovács Gábor és Túri Tamás helyi vállalkozó összeborulása eredményezte a polgármester váltást a településen. Vészharangot kongatva járták körbe a várost, hogy Debreczeni István eltékozolta a város vagyonát. Az emberekkel sikerült mindezt elhitetni, de a hatóságokkal nem, hiszen bár alig van olyan, akit nem hoztak összefüggésbe valamilyen kitalált üggyel a településen, de semmilyen politikailag várt eredménnyel nem zárultak a nyomozások Debreczeni idején, sőt nagy fejlesztéseken ment keresztül a város kormányzati segítség nélkül.

Perneki László eredménylistája nem túl hosszú és nem is túl veretes. Több mint két év alatt nem sok mindent tudott letenni az asztalra. Fontos, hogy nem egyedül, hiszen már akkor a jelenlegi polgármester, Kovács Gábor és Tóth László és az azóta újból képviselői székbe kerülő egykori Fidesz-kegyelt Nyergesné Kovács Erzsébet mozgatták a szálakat a településen. „Eredményes munkájukat” egy szétvert szociális intézmény és rengeteg botrányos, tisztes emberek és vállalkozók feljelentése és nagyszámú elbocsátás kísérte. Karrierek, családok, idősek kerültek veszélybe, de persze őket ez nem érdekelte.

Áldatlan állapotokkal találkozhattunk a településen, elhanyagolt utcákat, épületeket láthatunk azóta is. Földdel kátyúzás, veszélyes hulladék eltemetése, környezetszennyezés, majdnem halálos kimenetelű közúti baleset egy városnapi rendezvényen a hiányzó vagy nem megfelelő útjelzők miatt és ez csak néhány példa. De beszélhetnénk a „remek” üzleti érzékről is, hiszen a több 10 millió forint értékű építési törmeléket is ingyen adták át, sőt még fizettek is a lezúzásáért.

Eredményként a művelődési ház felújítását és a kerékpárutat hangoztatták, de igazság szerint a kerékpárúthoz semmi köze a városnak, hiszen csak átfut rajta Mezőhegyes felé, a kultúrház esetében meg Lázár János miniszternek nem volt más esélye, minthogy hozzon többletforrást, mert amúgy vissza kellett volna fizetni a pályázati összeget és az elég rosszul nézett volna ki pont a beruházási miniszter körzetében.

Bár Pernekit csak átmeneti megoldásnak szánták, ő még információnk szerint jelentkezett még egy ciklusra, sőt Kovács Gábor, Tóth László, Takács János és Bodzás István képviselők is, de valamiért a Fidesznek nem rájuk esett a választása, hanem inkább egy kívülállóra, az általános iskola makói lakhelyű igazgatójára. Kovács Gábor egyenesen azt hangoztatta a településen, hogy Lázár és a Fidesz csak őt támogatja, míg Tóth László „állítólag” személyesen mondta el a miniszternek, hogy márpedig itt ők lesznek a következő vezetők, ha tetszik, ha nem. Kovács Gábor a feleségét azonnal beprotezsálta a művelődési házba, Tóth László képviselő felesége sokadik időszakát kezdte meg a pénzügyön és Nyergesné Kovács Erzsébet, – aki férjét tolta be akkor még maga helyett képviselőnek is, – ugrásra készen várta a választásokat.

Jól megtanulták a leckét a Fidesztől, hiszen házaltak, leígérték a csillagokat az égből és persze szidták Pernekit, akivel előtte együtt indultak. Azt hangoztatták, hogy majd ők megmutatják, hogy kell a várost vezetni. Perneki szövetségesét, aki a közétkeztetést végezte (közel 40 főnek adnak munkát és 28 éve végezték a szolgáltatást), gyorsan eltávolították az útból, most Makóról hordják a településre az ételt.

Ugye csak októbertől regnált az új polgármester, Kovács Gábor, akivel néhány hónap alatt nagyot fordult a világ, hiszen a „Lázár csak engem támogat”-ból eljutottunk addig, hogy „Lázár megkeresett, hogy működjünk együtt, de elutasítottam”-ig.

Most az emberek folyamatosan kérdezik, hogy mi lesz az ígéretekkel, a fejlesztésekkel: Tóth László alpolgármester megnyugtatott mindenkit, hogy „előtte nyílnak az ajtók a parlamentben”, de tekintettel arra, hogy ő már eddig is alpolgármester volt és nem történt semmi, így arra a következtetésre jutottunk, hogy maximum akkor nyílnak azok a bizonyos ajtók, ha jegyet vesz a parlament látogatására. Tóth László valószínűleg azért tolta Kovács Gábor szekerét, mert úgy érzi, hogy most jött el az ő ideje, ő lehet a város „igazi” vezetője. És persze ott van Nyergesné Kovács Erzsébet, aki mindig kész szolgálatba állítani magát. Már meg is jegyezte, hogy a makói Fidesznél nagyon meglepődtek, hogy nem ő lett az alpolgármester… Ezt nyilván nem tudhatjuk, de arra emlékszünk, hogy Lázár János maga mondta, csalódott benne polgármestersége idején és a második indulásánál már nem is támogatta.

Mindenesetre tudjuk, hogy a volt polgármester asszon,y – aki saját állítása szerint – a leghozzáértőbb személy a településen, annak idején pályázati pénzből fizetett ki tartozásokat, be akarta zárni az idősek gondozóházát és talán még a bölcsődét is, szóval nagyszerű kezekben van a település mind hozzáértés, mind tapasztalat, mind pedig hűség tekintetében, hiszen a jelenlegiek már bizonyították, hogy bármikor képesek oldalt váltani és elárulni a korábbi szövetségeseiket.

Mindeközben a helyi futballcsapat visszalépett a bajnokságtól, mert nem tudott kiállni a mérkőzéseken és az utánpótlás is veszélyben van. Érdekesség, hogy az egyesület elnöke Perneki László és állítólag a város új első embere is ígéretet tett arra, hogy támogatja a futballt, mint civil szervezetet. Jól sikerült… Erre lehet számítani Csanádpalotán a jövőben.

Meglátjuk, hogy a beváltatlan ígéretek, a dilettantizmus, az ostobaság és a rosszindulat hová vezeti a várost. Nem kezdődött új időszámítás, ugyanazok van a tűz közelében, csak a pozíciók változtak.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

Mi lesz veled Csanádpalota?

A június 9-i önkormányzati választáson újra polgármestert választott Csanádpalota, ezúttal „szokásos” önkormányzati választás volt – hiszen azelőtt rendkívüli tartottak a településen, – de közel sem volt és lett szokásos a felállás.

Tovább »

kapcsolódó cikkeink