📺 A földbe temeti a veszélyes hulladékot a csanádpalotai önkormányzat

Újabb botrány van kialakulóban Csanádpalotán, hiszen a városvezetés újabb szarvashibát vétett, vagy ha direkt csinálta akkor súlyos bűncselekményt követett el. Egy helyi olvasónk szöveges, illetve képi beszámolója alapján az önkormányzat saját tulajdonú ingatlanján temeti a föld alá a műanyag-, fém és veszélyes hulladékot.

Az önkormányzat tulajdonában és üzemeltetésében van a település temetője, ahol időről-időre felhalmozódik a sírokról leszedett virág, műanyag és drótból (koszorú alapanyaga) álló hulladék. A problémát a nagy mennyiségű szervetlen fém és műanyag hulladék jelenti, amit az önkormányzatnak el kellene szállíttatnia, vagy szállítania a törvény szerint legalább havonta. Erről az önkormányzat hatályos rendeletében is olvashatunk:

13§ (11) A temetőben keletkezett hulladékot csak az arra kijelölt helyre lehet lerakni. A temetőben keletkezett hulladék elszállításáról szükség szerint, de legalább havonta egy alkalommal, az üzemeltető gondoskodik.

Az önkormányzat sajátosan gondoskodik a hulladék elszállításáról

A településen többen is felfigyeltek arra, hogy az önkormányzat traktora átszállítja a településen a temetőben felhalmozódott szemetet. A számos fuvar úticélja pedig nem más mint az úgynevezett „dögtér”, ami szintén az önkormányzat tulajdonában lévő ingatlan. Gondolhatnánk, hogy ebben semmi különleges és furcsa nincs, de itt kezdődött el a hulladék eltüntetése. Igaz, hogy 10 méterre van a régi szeméttelep, amelyet rekultiváltak a múltban szakszerűen és jó példaként szolgálhatna, de a csanádpalotai városvezetésnek más ötlete volt, illetve van, hiszen ahogy a fotók is tanúskodnak róla, a művelet még folyamatban van.

Úgy gondolták, hogy egyszerűen eltemetik a műanyagot, a vasat sőt a szociális tűzifa vágásánál megmaradt olajos forgácsot és fűrészport (ami veszélyes hulladék, speciális tárolás és szállítást igényelne).

A terület közvetlen környezetében Natura 2000-es területek és élő vízerek találhatók, valamint a település közvetlen szomszédságában található a Körös-Maros Nemzeti Park és a pitvarosi puszták tájvédelmi körzet is. Arról nem is beszélve, hogy a műanyag lebomlásának, legóvatosabb becslések szerinti idejét is évszázadokban mérik.

A polgármester bizonyítottan vízzel permeteztette a szúnyogokat Csanádpalotán az előző vezetése alatt, illetve rendkívüli engedményt ad olyan állattartónak a legeltetésre (legeltetési tilalom idején), aki évtizedek óta megkárosítja a településen gazdálkodókat. A képviselők közül hárman vízügyi vállaltnál dolgoznak, illetve van egy pedagógus is, akinek a feladata nem csak az oktatás, hanem a gyerekek környezettudatosságra való nevelése is.

Lehet, hogy nem is tudnak róla a képviselők, vagy pont ők találták ki, hiszen tudják, hogy a polgármester lesz a felelős.

A kormány hadat üzent az illegális szemétlerakók ellen és akár több millió forintjába is kerülhet a bírság (a város lakóinak befizetett adóforintjaiból), sőt a törvény értelmében akár börtönbütetés is kiszabható a felelősre, felelősökre.

Meg nem erősített információk szerint a környezetvédelmi hivatalhoz is érkezett bejelentés. A fotók önmagukért beszélnek, ezt a hibát nem lehet már a szőnyeg alá söpörni, itt intézkednie kell a hatóságoknak.

Kiváncsian várjuk, hogy a Fidesz és Lázár János által nyíltan támogatott Perneki és csapata vállalja-e a felelősséget úgy, mint az mostanában az országos politikában tapasztalható kormányoldalon.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink

Ökörszemektől hangosak a Maros-menti erdők

A csendes, téli erdőkben messzebbre hallatszanak a hangok, mint a többi évszakban. Ha leülünk a Maros partján és kicsit hallgatózunk, akkor szinte biztos, hogy kis idő múlva megüti a fülünket a marosi erdők legnagyobb harkályának, a fekete harkálynak a rikoltása. Meghallhatjuk a nagy fakopáncsok élelemkereső kopogtatását is.

Tovább olvasom »