Kedden tartották Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter meghallgatását az Országgyűlés Gazdasági Bizottságában. A meghallgatáson felmerült a kérdés, hogy tulajdonképpen mit akar a kormány: a munkakeresők foglalkoztatásával, vagy Ázsiából behozott vendégmunkásokkal akarják megoldani a munkaerőhiányt. A bizottsági ülés után Z. Kárpát Dániel, a Jobbik-Konzervatívok alelnöke tartott sajtótájékoztatót.
Azt látjuk, hogy az ázsiai migránsmunkások gördülékenyen jönnek be az országba, de a magyarok kevesebb támogatást kapnak.
Rámutatott: Ha egy magyar ingyenes átképzési programban részesülhetne, elképzelhető, hogy be tudná tölteni azokat az álláshelyeket, ahova a Fidesz-KDNP iparszerűen hozza az ázsiai migránsmunkásokat.
Szerinte méginkább irritáló a lakhatás kérdése, hiszen miközben a magyar adófizetők pénzéből munkásszálló építési programot finanszíroz a kormány, ezeket egyre nagyobb hányadban távol-keleti vendégmunkásokkal töltik fel. Eközben ha egy magyar ember dolgozik ugyanilyen munkakörben, neki nem fizetik ezek a multi cégek a lakhatását és az étkeztetését, csak kap egy szerény fizetést, és abból mindent önmagának kell megoldania – tette hozzá Z. Kárpát Dániel.
Ez olyan, mintha az ázsiai migránsmunkás egyfajta a magyar adófizetők pénzéből támogatott lakhatási cafetériát kapna. A magyar pedig nem kapja meg ugyanezt.
A Jobbik-Konzervatívok éppen ezért szeretné ezt a rendszert felülvizsgáltatni, és leállíttatni azokat a munkásszálló-építéseket, amik most már kizárólag, vagy nagyon nagy mértékben harmadik világ beli vendégmunkások boldogulását szolgálják. A vissza nem térítendő támogatásokat a Magyarországon terjeszkedő multicégek szintén a magyar adófizetők pénzéből kapják, jellemzően olyan munkahelyek létrehozásáért, amit aztán ázsiai migránsmunkásokkal töltenek fel – mutatott rá Z. Kárpát Dániel.
Az ellenzéki párt a Magyar Kvóta névű javaslatával szeretné megoldani a helyzetet: ennek lényege, hogy csak és kizárólag olyan cég részesülhessen állami támogatásból Magyarországon, amely vállalja, hogy 90 százalékban az EGT belüli, tipikusan magyar munkavállalókat foglalkoztat. Ezt a „nemzeti minimumot” teszik le a parlament asztalára.
Bár a mai meghallgatáson nem sikerült kicsikarni a Fidesz-kormány álláspontját – tette hozzá a jobbikos politikus –, az elkövetkezendő hetekben megmutatják az országnak, hogy valójában ki van a magyar munkavállalók oldalán, ki védi az érdekeiket.
Az is ki fog derülni, hogy ki látja a munkaerőhiány megoldását az ázsiai migránsmunkások tömeges betelepítésében, és ki szemléli passzívan a magyarok kivándorlását.
Z. Kárpát Dániel leszögezte: a Jobbik minden esetben a szülőföldön való boldogulásra és a a magyar munkavállalók kiemelt érdekvédelmére helyezik a hangsúlyt, és ehhez tartják magukat hosszú távon is.
(alfahir.hu)