Itt, helyben a Promenád24 és a Rádió7 ellen tiltakozunk. Ez a két helyi médium az, aki folyamatosan lejáratja az embereket és álhíreket gyárt – fogalmazott Asztalosné Vera Hódmezővásárhelyen, a Promenád24/Rádió7 szerkesztősége előtt tartott demonstráción szerdán.
Mint az ismert, tegnap országszerte 19 helyszínen tartott demonstrációt az aHang a kormányzati médiarendszer működése és a propaganda térnyerése ellen, köztük Makón és Szegeden is. Hódmezővásárhely sem maradt ki, ahol a Hódpress tudósítása szerint Tóth Rebeka, az aHang megyei koordinátora felhívta a figyelmet arra, hogy a Promenád egy makói aktivista, Asztalosné Vera munkájáról is olyan módon számolt be, amely nem a valós teljesítményt emelte ki, hanem lejárató szándékkal íródott.
Az érintett aktivista, Vera név szerint is említett két, általa felelősnek tartott személyt: Szöllősi Emesét, aki a Promenád24 kiadásáért felel, és Pintér M. Lajost, a portál egyik állandó szerzőjét. Szöllősinek üzent is:
Ha még eddig nem tette, akkor itt az ideje, hogy megtanulja, mi a hír definíciója.
A makói aktivista azt mondta, róla is több alkalommal jelentek meg cikkek a portálon, amelyek nem a valós teljesítményét mutatták be. „Csak azt az oldalát emelték ki az életemnek, ami rosszabbul mutat” – fogalmazott, hozzátéve, hogy közben elhallgatták, hogy dolgozik, adót fizet, és másoknak is munkát ad.
Kiemelte, a lejárató módszerek bárkire irányulhatnak:
„Bárkit elővehetnek… bárkit, aki kérdez, aki mást gondol, aki nem fél felszólalni.”

