Az árvízvédelmi fal összeszerelését gyakorolták Szegeden

A 2015-ben összesen 2,1 kilométeren valósult meg partfal rekonstrukció, melynek keretében 1,5 kilométer hosszban árvízvédelmi mobil falrendszert is kiépítettek. A partfal üzemeltetője az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság, akinek két évente gyakorlatot kell tartani a mobilfal rendszer összeszerelésére, amennyiben a Tiszán levonuló esetleges árhullámok időközben nem teszik ezt szükségessé – közölte az Ativizig.

A Szegedet is közvetlenül érintő, 2006. évi rendkívüli árvíz során mérték az eddigi legnagyobb vízszintet a belvárosi szakaszon. 15 évvel ezelőtt, április 21-én 1009 cm-rel tetőzött a Tisza Szegednél, mely rendkívüli áradás a védekezés során megmutatta az árvízvédelmi partfal hiányosságait. A védmű teljes átépítése vált szükségessé. A rekonstrukció 2014. január és 2015. május közötti időszakban valósult meg.

A rekonstrukcióval érintett belvárosi árvízvédelmi rendszer az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság árvízvédelmi szakaszának része (Szeged, Boszorkány-sziget – Belvedere között), ahol korábban is az igazgatóság folytatta az árvízvédekezési feladatokat. A munkák befejezését követően a szegedi önkormányzat a megújult belvárosi partfalat és a magassági hiányok megszüntetésére kiépített mobil árvízvédelmi fal rendszerét is átadta üzemeltetésre az ATIVIZIG-nek.

Az akár 11 méter magas vízoszloppal is elbíró mobil falrendszer szerelési gyakorlatát végezték el a csütörtökön a szegedi vízügyi szakemberek. Mintegy 100 fő vízügyes dolgozó közreműködésével a mobil elemek összeszerelését minden eddiginél rövidebb idő, mintegy 5 óra alatt oldotta meg sikeresen az erre felkészített személyi állomány (egy valós árvízi szituációnál több napos az igazgatóság időelőnye). A munka során összesen 417 db oszlopot, 1863 betétgerendát, 1050 csavart és 858 ún. leszorító eszközt építettek be. A mobil falrendszer bontása és elemeinek a vízügyi igazgatóság raktárába való szállítása ugyanazon napon befejeződik – közölte az igazgatóság.

(Fotók: Ativizig)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink

Kiszomboron és Apátfalván is elhunytak tavaly lakástűzben

2024-ben összesen 262 lakástűz keletkezett Csongrád-Csanád vármegyében, ez jelentős emelkedést mutat a 2023-as adatokhoz képest, akkor 150 lakástűzhöz riasztották a vármegyei egységeket. Ezekben a tűzesetekben az év folyamán több, mint 3000 négyzetméternyi épített terület égett le. 

Tovább olvasom »