Bod Péter Ákos volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász, egykori ipari és kereskedelmi miniszter volt a Klasszis Média vendége. Egy furcsa hasonlattal fejezte ki magát, aminek kapcsán megemlítette Makót is.
Ez az út folytathatatlan, amin jár a magyar gazdaság. Ez a modell egy nagyon erős forrás bevonást jelent egy adott területre, de ezzel kijelöli a győzteseket és a veszteseket is. Az látszik, hogy 2022 nyarától 2025 augusztus közepéig nem mentünk előrébb, beragadt a gazdaság – fejtette ki a műsorban Bod Péter Ákos.
Elmondása szerint, ha valami csoda folytán megduplázódna az akkumulátorgyártás hazánkban, akkor megnőne az export, a GPD is, de az energia- és a vízigény is. Ez csak egy példa, hogy ez az út járhatatlan. Ha jövőre ugyanez a politikai erő nyerné meg a választást, akkor sem tudja folytatni és el kell dönteni, hogyan vált és akkor valószínűleg személyeket is kell cserélni – fejtegette a professzor.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter május végén arról beszélt, hogy az élelmiszeripar, a gyógyszeripar és turizmus az új ipari politikai irány. Bod Péter Ákos szerint jó, hogy vannak kételyek és új iparpolitikai váltásra igény. Meglátása szerint azt kell eldönteni, hogy az autónak mijét csináljuk? A gumit, az akkumulátort, vagy a panelt a számítógépen, vagy az önjárás matematikai algoritmusát? Én jobban örülnék 50 matematikusnak Pesten, mint 400 szerelőnek Makón. Egyébként a GDP-hez való hozzájárulása is valószínűleg több, de most afelé megyünk, hogy több szerelő van – fogalmazott, hozzátéve, nyilván választások előtt nem lehet bemondani, hogy hülyeséget csináltak.

