Czirbus Gábor/Facebook
Mint az közismert, a Fidesz tisztújító kongresszust tart szombaton. Az eseményen felszólalt Czirbus Gábor, makói fideszes országgyűlési képviselő is, – akinek Dr. Ferenczi Gábor (TISZA) azt javasolta, hogy kérdezzen a Fidesz-kormány által épített vitnyédi migránstáborról, de a jelek szerint ez nem történt meg.
A Telex tudósítása szerint helyette arról beszélt felszólalásában, hogy az embereket nem távolinak tűnő problémák érdeklik, ezért meg kell őket hallgatniuk. Érezniük kell, hogy a Fidesz a hétköznapi emberek pártja, nem egy távoli politikai közösség. Vissza kell nyerniük azok bizalmát, akiknek nem volt elég jó és hiteles a Fidesz.
Czirbus szerint hozzájuk is szólniuk kell, hogy meggyőzzék őket, a Fidesz a jó választás. A Tisza hergelése csak ideig-óráig lesz elég, a kezdeti lelkesedés hamar elmúlik, és a Fidesznek akkor kell készen állnia – mondta.
A Facebook oldalára feltöltött fotó szerint Farkas Jánossal, Magyarcsanád fideszes polgármesterével érkezett a kongresszusra:


