Dr. Ferenczi Gábor - TISZA/Facebook
Elegük lett az embereknek az elmúlt 16 évből. Ez is kellett hozzá, meg az, hogy a kampányunkat nem korlátlan erőforrásokkal, meg zsoldosokkal oldottuk meg, hanem tényleg tiszta szívből és lelkesedéssel dolgozó önkéntesek segítségével. Úgyhogy ez mindenkinek a sikere – fogalmazott a TISZÁ-s kétharmad kapcsán Dr. Ferenczi Gábor, a párt új országgyűlési képviselője a Rádió Ice-nak kedden.
A vásárhelyi-makói körzet új képviselője elárulta, bízott benne, hogy nagy áttörés lesz, de ekkora arányúra nem gondolt volna még a választás napján sem. Felidézte, amikor jelölt lett, akkor nem kis feladat és felelősség hárult rá, de a pártnak a szakemberei nagyon-nagyon sokat segítettek, illetve ami talán legfontosabb Ferenczi szerint, hogy az önkénteseknek tényleg az emberfeletti munkája kellett ehhez. Azt mondom, hogy ez volt a kulcsa ennek a dolognak – fogalmazott.
Hozzátette, hogy látták közvélemény-kutatási adatokat, illetve a kopogtatások során is fel bírták mérni a helyzetet. Éppen emiatt nagyon nyugodt volt a választás napján, mert tudta, hogy nyerni fognak, de azért meglepetés volt a különbség.
Dr. Ferenczi Gábor szerint nagyon árulkodó volt az, amikor Orbán Viktor azt nyilatkozta, hogy nem érti a fiatalokat. Ugyanis amikor nem érti meg az ember saját választóit, a saját választóinak az akaratát, akkor az gyakorlatilag a legnagyobb öngól és a legnagyobb hiba. Ez a fajta uszító, lejárató, félelemkeltő kampány nem volt nyerő. A TISZÁ-nak végig az volt a hangsúlyos üzenete, hogy egy emberséges és működő Magyarországot akarunk építeni – magyarázta a képviselő.
Dr. Ferenczi Gábor elmondása szerint már többen megkeresték, hogy számíthat rájuk, vagy valamilyen problémát meg kell oldani. Ezen kívül persze az lesz a prioritás, ami a kampányban is elhangzott, tehát a program megvalósítása. Külön öröm volt Ferenczi számára, hogy Makón az összes szavazókört egy kivételével nagy fölénnyel megnyerte, illetve több kisebb településen is, – ami eddig fideszes vezetéssel rendelkezett, – szintén többségben voltak a TISZÁ-s szavazatok.
Úgy gondolom, hogy önmérsékletre adok ott ezeknek a önkormányzatoknak is, hogy együtt működjenek és ne folytassák azt a politikát vagy kampányt, amit például a választás előtt csináltak
– fogalmazott, majd úgy folytatta:
„Nagyon fontos, hogy mindenki vegyen részt a közös építkezésben. Én ennek a híve vagyok. A kétharmados felhatalmazás szerintem kulcsfontosságú, tehát ezzel valóban lehet ténylegesen is lépni és ezzel nem szabad visszaélni. Bízok benne, mindenki nyitott lesz arra, hogy a választópolgárokért dolgozzunk.”
Végül elmondta, elképesztő rágalmakat kellett kibírniuk a családjával a kampány során és annyi hazugságot kellett olvasni sokszor, hogy már ő kérte a feleségét, hogy tiltsa le azokat a bizonyos oldalakat és akkor így át lehet vészelni ezt az időszakot.

