Furcsa jelenetek játszódtak le a június végi testületi ülésen Makón: Czirbus Gábor (Fidesz) egyéni képviselői indítványa kapcsán egészségügyi kérdést tett fel Molnár László (Lokálpatrióták) és Mucsi Tamás (DK) is Tiszlavicz László (Fidesz) felé, de nem a civilben orvos alpolgármester válaszolt, hanem maga az előterjesztő.
Czirbus Gábor ötlete nyomán tűmentes, fájdalommentes injekciós tűket szerzett be az önkormányzat 500 ezer forint értékben, amelyeket teszt jelleggel Tóbiás Erzsébet gyermekorvos körzetében használnak. Erről a legutóbbi testületi ülésen döntöttek, de a szakmai kérdésekre éppen nem a szakma válaszolt, hanem az ötletgazda.
A napirendi pontok elfogadásakor Molnár László megjegyezte: szerencsés, hogy van a képviselő testületben egy alpolgármester Tiszlavicz László személyében, aki egészségügyi szakember. Ezért a szakvéleményét szeretné kérni erről a fájdalommentes tűről. A polgármester azt javasolta, hogy ezt a napirendnél tárgyalják meg, végül ezzel Molnár is egyetértett.
Ez az utolsó napirendi pont volt, amelynek ismertetése során Czirbus elmondta, egy kicsivel nagyobb ez az eszköz, ami az oltóanyagot a bőrfelszín alá, a zsírszövetbe és az izomszövetbe juttatja sokkal kisebb fájdalommal. Állítása szerint ezt használja a Heim Pál Gyermekkórház, de kelet- és dél-kelet Magyarországon nem annyira elterjedt.
Tiszlavicz annyit tett hozzá, eltérő a gyerekek fájdalomtűrő képessége, de ezzel a módszerrel minimális testi és fizikai traumával esnek át az oltáson, ezért támogatja az indítványt.
Mucsi Tamás közölte, „szakmai kérdése” van, pl. hogy az adaptert minden oltáskor cserélni kell-e a készülékben és ha igen, akkor mennyibe kerül. Arról is érdeklődött, mennyibe kerül maga a készülék és a hanghatásától ijedhet-e meg gyermek?
A jegyzőkönyv szerint ezután elég komikusan zajlott az ülés. Ugyanis Farkas Éva Czirbusnak adta meg a szót, aki Mucsi egy korábbi elutasított indítványát hozta fel. Erre válaszul Mucsi elmondta, hogy Tiszlavicz Lászlót kérdezte. Czirbus közölte, ő kapott most szót a polgármestertől. Ismertette, maga az eszköz valamivel több, mint 200 ezer forint, egy adapter pedig 3 ezer forint.

Mucsi végül újra szót kapott, aki kifejtette, hogy igaz, hogy nem név szerint szólította meg, de Tiszlavicz Lászlótól szerette volna hallani, amikor szakmai véleményt kért. Vagyis szakmai választ kért attól, aki előtte felszólalt és nem gondolta, hogy Czirbus Gábor fog válaszolni.
A vita után a testület 12 igennel támogatta a javaslatot, az eszközbeszerzés pedig a múlt héten elindult. A tervek szerint Dr. Tóbiás Erzsébet fél év múlva részletesen beszámol a tapasztalatokról.

