A gepárdokat mentő non-profit szervezet, a Cheetah Experience csapatát a makói Tóth Brigitta, mint az első magyar, önkéntes állatgondozó évek óta erősíti. Gepárdimádata még kiskorában, a nagymacska rajongással kezdődött, a kedvenc meséje ugyanis Az oroszlánkirály volt.
„Mindig is arról álmodoztam, hogy segíthessek egy nagymacska faj fenntartásában vagy megmentésében. Nekem nagyon fontos, hogy ezek az állatok még 20-30-40 év múlva is létezzenek a természetes környezetükben. Nemzetközi fronton kezdtem el keresni önkéntes lehetőséget, és így találtam rá a Cheetah Experience-re. 2019 januárjában érkeztem ide először, és ahogy személyesen is megismerkedtem Rianával meg az állatgondozókkal, még jobban megerősítették bennem, hogy a legmegfelelőbb szervezetet támogatom”
– mesélte a National Geographic Magyarországnak Brigitta.
Brigi először két hetet töltött a szervezetnél, de már akkor tudta, hogy vissza fog térni. Hazatérve az önkénteskedésből a szándékai annyira komolyak voltak, hogy elkezdett egy nemzetközileg elismert állatgondozói OKJ-s tanfolyamot is, és felmondott az akkori munkahelyén, hogy újabb két hónapot töltsön el a projektben.
Később felajánlottak neki egy önkéntes állatgondozói pozíciót a szervezetnél, amit gondolkodás nélkül elfogadott, ez azt jelentette, hogy ő is részese lett a fix csapatnak. Ezután hazajött, elintézte a vízumot és azonnal ki is költözött Dél-Afrikába.
Ahogy Brigi magyarázza, nagyon fontos tudni a gepárdokról, hogy a legkisebb nagymacska faj, egyben a leggyengébb is, pont ezért egyáltalán nem támadó vagy harcos típus. Minden gepárd, akit visszaengednek, egy GPS követő nyakörvvel rendelkezik, hogy folyamatos megfigyelés alatt tudják tartani, és követhessék, hogy merre jár.