A Makói József Attila Gimnázium pedagógusa a karantén alatt a nappalijából egy vasalódeszkán „tanította úszni” a diákjait. A videó megjelenése után Vezsenyi Lászlót eltiltották a tanítástól, elvették tőle a csoportjait, nem oktathatta őket tovább online. Elmondása szerint emellett megalázó módon a tanórák anyagait továbbra is el kellett küldenie az igazgatónak és a helyi tankerületi vezetőnek. A CitizenGO online petíciós oldalán egy nap alatt több mint 10 ezer aláírás gyűlt össze a támogatására.
A videós úszás óráról és az azt követő büntetéssel kapcsolatban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének oldalának adott interjút a gimi tanára. Vezsenyi elmondta, a vicces videóval az volt a célja, hogy kicsit felrázza a diákjait, akik nem tudták elképzelni, hogy a neten lehetséges tornát tanítani, ezért kevesen csatlakoztak a Google Classroomos csoportokhoz.
A tankerület vezetője a videót meglátva követelte, hogy az anyagot azonnal szedjék le a Youtube-ról; Vezsenyi írásbeli megrovást kapott és azonnali hatállyal letiltották a tanításról, elvették az összes csoportját. Továbbá a tankerület a letiltása óta arra kényszeríti a tanárt, hogy minden egyes napra készítse el a csoportjainak szánt aznapi tananyagot , gyakorlatsorokat, pontos utasításokkal (3-4 csoportról van szó), majd azokat küldje el a tankerületi vezetőnek és az iskola igazgatójának. Mivel nem taníthat, az anyagokat kizárólag „büntetésből” kell megírnia, hiszen utána semmire sem használják azokat.
A tornatanárt érthető módon igencsak letörte ez a bánásmód:
„(…) őszinte leszek, nagyon elvesztettem a kedvemet. Tényleg nehéz beszélni róla, mennyire magam alatt voltam. Én pedagógus vagyok, azért maradtam a pályán, mert szeretem csinálni. Nyilván nem a pénzért”
– nyilatkozta a PDSZ weboldalának, a nedolgozzingyen.hu-nak.
Vezsenyi az ügyben megkereste a KLIK vezetőjét, Hajnal Gabriellát is, aki „(…)három hét után annyit válaszolt, hogy forduljak panaszommal a tankerület vezetőjéhez. Azaz ugyanahhoz az emberhez, aki ezeket az aránytalan büntetéseket kiszabta rám.”
Vezsenyi ügyét a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete karolta fel. Az interjút, amiből ezek az elképesztő részletek kiderültek, abból az alkalommal készítették vele, hogy a PDSZ neki ítélte a Civil Kurázsi Díjat, amit a szervezet azoknak az oktatási dolgozóknak ítél oda, akik a legbátrabban állnak ki jogaikért.
A CitizenGO-n aláírásgyűjtést indítottak, melynek szövege a következő:
Oroszné Kopányi Katalin intézményvezető és Balázs József tankerületi igazgató részére
Mi, a petíció aláírói megdöbbenve olvastunk Vezsenyi László testnevelő tanár meghurcolásáról a karantén alatti ötletes videója miatt, amivel felvidította és motiválta diákjait ebben a számukra sem könnyű időszakban.
E petícióval a támogatásunkról biztosítjuk a kreatív, humorral ösztönző testnevelő tanárt, és arra kérjük a Makói József Attila Gimnázium igazgatóját, illetve a Hódmezőváráshelyi Tankerületi Központ vezetőjét, hogy szüntessenek meg minden olyan szankciót, ami Vezsenyi Lászlót azért a videójáért sújtja, amiért valójában dicséret illetné.
A petíciót június 12-én indították és június 13-án reggel 9 órára már átlépte a 10 ezer aláírást.
A József Attila Gimnáziumot fenntartójáról, a Hódmezővásárhelyi Tankerület vezetőjéről, Balázs Józsefről legutóbb egy hónappal ezelőtt írtunk. Akkor a már kihirdetett felvételi eredmények ellenére több diákot is arról értesítettek, hogy mégsem vették őket fel. Ez érintette a makói gimnáziumot is. Végül pótfelvételit hirdettek, de aki már megírta a felvételit, annak már nem kellett újraírnia. Viszont ha valakit nem vettek fel máshova, az jelentkezhetett, de neki már meg kellett írnia.