Egy tucatot lőtt a Makó a Székkutas ellen

Szombaton rendezték a 2010/2021-es szezon első tavaszi fordulóját. A Székkutas TC látogatott el Makóra, a listavezető pedig a várakozásoknak megfelelően szerepelt, hiszen kiütéses, 12:0 arányú győzelmet aratott – tájékoztatták oldalunkat a makóiak.

A makói siker egyetlen percre sem volt veszélyben, hiszen a vendégek gyakorlatilag semmilyen ellenállást sem produkáltak, Siha Zsolt tanítványai fizikálisan, játékban és gyorsaságban is felülmúlták a vendégeket, kimondható, hogy osztálykülönbség volt a két együttes között. A székkutasi csapat teljesen beszorult saját kapuja elé, így a ziccerek folyamatosak voltak: szaknyelven szólva „félpályás” mérkőzés zajlott. Az első félidő végén már öt gólos makói vezetést mutatott az eredményjelző tábla, ezt a másodikban még hét találat követte. A hagymavárosiak közül Babolek Zoltán 4 gólt szerzett a mérkőzésen, s ezzel magabiztosan, 18 találattal vezeti a megyei góllövőlistát. További gólszerzők: Horváth E. (2), Rabecz (2), Varga R., Seres, Buzási, illetve Garamvölgyi, aki egyébként a makóiak kapusa, ő egy 11-est értékesítve iratkozott fel a góllövők közé.

Makó FC – Székkutas TC 12-0
Megyei I. osztály, 14. forduló. Vezette: Aczél Tibor (Minda, Pap)

Makó: Garamvölgyi – Belanka, Juhász (Széll 46′), Tamaskó (Molnár 66′), Horváth (Seres 46′), Babolek, Varga, Zámbori (Buzási 66′), Sirokmán, Pócs (Magyar 46′), Rabecz.
Székkutas: Juhász (Dáni 46′) – Domján, Kis Á. (Szántó), Dáni, Kis D., Szikszai, Daraki (Kolozsvári 46′), Gyöngyösi, Buczku, Rakozov, Rácz (Zsoldos 57′).

Gsz.: Horváth E, 4′, 38′, Babolek 21′ (büntetőből), 53′. 60′, 76′, Rabecz 35′, 46′, Seres 57′, Varga R. 63′, Buzási 67′, Garamvölgyi 71′ (büntetőből).
Sárga: Kis 4′.

A Makó FC-re jövő héten nem ilyen könnyű feladat vár, a csapat vasárnap Bordányba látogat, a mérkőzést 14 óra 30 perckor kezdődik, szintén zárt kapuk mögött. A csapat Facebook oldalán élő tudósítással lehet majd követni a mérkőzést.

Szeretne a jövőben is olvasni hasonló cikkeket?

A Makói Csípős mögött nem állnak milliárdosok, működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat.