A Mediaworks 12. születésnapja alkalmából az aHang úgy gondolta, itt az idő, hogy egy flashmob keretében közösen felhívják a figyelmet azokra a módszerekre, amelyek évek óta mérgezik a közbeszédet, amik gyűlöletet keltenek és hazugságokat terjesztenek. Ezért szerveznek országos akciónapot a propaganda ellen a Mediaworks létrejöttének 12. évfordulója alkalmából.
Az ország több mint 15 településén szerveznek flashmobot, hogy kiálljanak a békés közbeszédért, a hiteles tájékoztatásért. A felhívásuk szerint számtalan elveszített sajtóperrel, megannyi hazugsággal és végtelen mennyiségű közpénzzel a propaganda behálózza a magyar közéletet, eltorzítja a valóságot, és álhíreket terjeszt ahelyett, hogy a számunkra fontos kérdésekkel foglalkozna.
Az egyik helyszín Makón lesz, november 26-án reggel 7:30-kor a makói Fidesz iroda előtt.
Az esemény leírása szerint ez a nap persze nem csak a Mediaworks termékeiről szól. Határozottan kiállnak a Promenad24 lejárató cikkei és hazugságai ellen, a rosszindulatú, káros, név nélkül megjelenő „cikkek” ellen.

