Magyar Péter napra pontosan két évvel ezelőtt, még mint Varga Judit exférje bement a Partizán stúdiójába és végleg szakított a Fidesszel, hogy egy élhetőbb országért dolgozhasson. Ferenczi Gábor országgyűlési képviselőjelölt szerint ez egy óriási, de kockázatos lépés volt számára és sokan nem merték volna megtenni.
Olyan lavinát indított el, amelyet magyarok milliói évek óta vártak, és most ez a lavina elsöpörheti a Fidesz-kormány korrupt hatalmát
– fogalmazott oldalán az országgyűlési képviselőjelölt. Hozzátette: a TISZA közössége alulról szerveződve, középre rendeződve, különböző világnézetű, ugyanakkor igaz magyar embereket fogott össze azért, hogy – leszámolva az Orbán–Gyurcsány politikai elittel – lehetőséget teremtsen a rendszerváltók álmának megvalósítására: hogy felzárkózzunk Európához, és valódi, fejlődő demokráciává váljunk.
Ferenczi Gábor szerint olyan társadalmi összefogás jött létre, amely nem pártok alkudozásából, hanem alulról építkezve született. Sorait úgy zárta:
Az emberek nem élhetnek tovább félelemben és stresszben. Ennek az országnak nyugalomra, békére és kiszámítható jövőre van szüksége. Áprilistól ez az ország az építkezés útjára lép.

