A Makói Hagymatikum Gyógyfürdőben is érzékelhetőek a koronavírussal kapcsolatos vélt vagy valós információk hatásai, például a látogatószám alakulásában, ezért néhány fontos kérdésről a koronavírus és a fürdők üzemeltetésének összefüggésében tájékoztatják a vendégeket:
A COVID-19 koronavírus elsődlegesen egy burokkal rendelkező légúti vírus, amennyiben sérül ez a burok, akkor a vírus elveszíti fertőző képességét. A víz klórozása során elemi oxigén keletkezik, amely oxidáló hatású és erőteljesen károsítja pl. az új koronavírus burkát. A koronavírusok a vizsgálatok szerint 0,2-0,5 mg/l szabad klór jelenlétében szinte pillanatszerűen inaktiválódnak, így a megfelelően üzemeltetett medencékben életképes vírusok jelenlétével nem kell számolni. Az uszodai vizek klórozása során használt klórmennyiség tehát elég ahhoz, hogy az esetleg vízbe kerülő koronavírust elpusztítsa.
Napjainkban az uszodamedencék a közfürdők létesítésének és üzemeltetésének közegészségügyi feltételeiről szóló 37/1996. (X. 18.) NM rendelet előírásainak megfelelően, szűrő-forgató üzemmódban működnek. A szűrő-forgató rendszerű medence feltöltését és használatba vételét követően a vizet szivattyúval folyamatosan elvezetik és tisztítják, majd fertőtlenítést követően visszajuttatják. A legelterjedtebb hagyományos fertőtlenítési mód a klóros kezelés, melynek során a klór számos formában bejuttatható a vízbe. A fürdővíz kezeléséhez alkalmazott szerek engedélyezése a Nemzeti Népegészségügyi Központban történik. A visszaforgatásos medencék vizének közel ivóvíz minőségűnek kell lennie.
A fenn leírtak mellett a fürdőben a korlátok, kilincsek, fémes felületek a takarítási feladatok sorában kiemelt figyelmet kapnak, továbbá kézfertőtlenítők, szappanadagolók is rendelkezésre állnak a létesítmény területén.