,,A Fidesz politikai pályája egy rendszerváltással kezdődött, és ígérem, hogy egy másikkal fog véget érni” – fogalmazott Jakab Péter, a Jobbik elnöke hétfőn a parlamentben, amikor napirend előtti felszólalásában összegezte a felhatalmazási törvénnyel kapcsolatos intézkedéseket.
Mindent sikerült megszerezni, amit akartak?
– tette fel a kérdést a Jobbik elnöke, majd vont egy gyors mérleget:
- a kaszinókat sikerült átjátszani a Garancsi nevű haverjuknak évi 10 milliárd forintos haszonnal;
- a Balatont sikerült átjátszani Mészáros Lőrincnek;
- a Budapest-Belgrád vasútvonalat sikerült megdrágítani a 700-ról 1.700 milliárdra, amit 10 évre titkosítottak;
- Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak is jutott néhány milliárd.
„Azért kellett a korlátlan hatalom, hogy korlátlanul gazdagodjanak a járvány alatt is”
– szögezte le.
Jakab Péter kifejezetten irritálónak nevezte, hogy Magyarország miniszterelnöke, ahelyett, hogy visszafogná magát, továbbharácsol a barátai, és rokonain keresztül, rendőröket küld a kormánykritikus Facebookozokra, állami erővel koboz el magáncégeket, vagy éppen elveszi az önkormányzatok vagyonát.
„Ennyi az önök rendkívüli hatalmának az eredménye: meg félezer halott, több ezer hazazavart beteg, kirúgott kórházigazgatók, félmillió munkanélküli, becsődölt cégek. Mindez 3 hónap alatt”
– folytatta Jakab Péter.
Nekünk kellene bocsánatot kérni, mert nem voltunk hajlandóak korlátlan ideig megszavazni ezt az elmebajt?
– kérdezte, majd hozzáfűzte, szerinte azoknak kell bocsánatot kérni, akik a korlátlan hatalommal elnyerték a korlátlan felelősséget is.
A munkanélküliséggel kapcsolatban kiemelte, hogy egy ország jövőjét nem lehet közmunkásokra és a katonákra építeni, és felesleges is, hangsúlyozva: a rendkívüli hatalmat fel lehetett volna használni arra is, hogy meghosszabbítsák a munkanélküli járadék értékét, hosszát.
Jakab Péter szerint azoktól a választóktól kell bocsánatot kérni,
„akik csalódottak, hogy még mindig nem tudtuk az Önök aljas rendszerét a történelem szemétdombjára küldeni”
– közölte a kormányoldallal, majd még annyit közölte velük: ebből a szempontból adósok, de ezt az adósságot törleszteni fogják.
Megszavazta a parlament a veszélyhelyzet megszüntetéséről szóló törvényt
Másnap, azaz a mai napon elfogadta az Országgyűlés a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet megszüntetéséről szóló törvényt, valamint jóváhagyta a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló jogszabályt is.
A képviselők 192 igen szavazattal, egyhangúlag hagyták jóvá a Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter által beterjesztett, kétharmados támogatást igénylő, a veszélyhelyzet megszüntetését kezdeményező javaslatot.
A veszélyhelyzet megszüntetéséről a kormány dönt, és az időpont ismertté válása után veszti hatályát a koronavírus elleni védekezésről szóló törvény.
Varga Judit igazságügyi miniszter korábban azt közölte, várhatóan június 20-án szűnhet meg a veszélyhelyzet.
A kormány továbbra is szükségesnek tartja azonban több, a járvány alatt meghozott rendelkezés fenntartását, ezért Gulyás Gergely javaslatára a parlament 135 igen, 54 nem szavazattal és három tartózkodás mellett elfogadta a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló törvényt is.
(alfahir.hu nyomán)