Valamennyi magyarországi uszodát állami fenntartásba szeretne venni a kormány – jelentette be Lázár János a közösségi oldalán.
A miniszter, körzetünk képviselője kifejtette, van egy programjuk arról, hogy az összes magyarországi uszodát tankerületekből, járásokból, kisvárosokból, nagyvárosokból, megpróbálják állami egységes fenntartásba venni.
Ennek oka, hogy meghirdettek egy programot annak idején, hogy minden általános iskolás gyereket megtanítanak úszni. Ehhez biztosítottak uszodákat és Lázár indoklása szerint a fenntartásban is szerepet kell vállalnia az államnak.

