Nézők előtt nyert a Makó hazai pályán

Szombaton került sor a Csongrád-Csanád megyei I. osztály 23. fordulójának mérkőzéseire. A Makó FC a Mórahalom VSE csapatát fogadta – szerencsére már nézők előtt – és beváltva az előzetes reményeket, 5:0 arányú győzelmet aratott – tájékoztatta oldalunkat a makói csapat.

A találkozó úgy zajlott, ahogyan azt a makóiak megálmodták: fölényes labdabirtoklással, számtalan kialakított helyzettel, veszélyes ellentámadás nélkül tartották kezükben a párharcot. A kezdő sípszót követően a Makó azonnal „nekiesett” ellenfelének, rögtön támadó felfogásban kezdték a meccset. Ez tetszetős összjátékokkal, szép cselekkel, valamint tudatosan felépített helyzetekkel párosult, s ennek a 6. percben eredménye is lett, Babolek talált be a hálóba. Az első félidőben még egy gól született, szintén Babolek értékesítette higgadtan az előtte adódó helyzetet. A második játékrészben sem akadt dolga Garamvölgyi kapusnak, hiszen a Mórahalomnak nem volt kaput eltaláló lövése. A hagymavárosiak rátettek még egy lapáttal és magabiztos játékkal még három gólt szereztek. Babolek mesterhármasig jutott, rajta kívül Magyar és Buzási nevét jegyezhették fel a gólszerzők közé.

A Makó FC ezzel 22. győzelmét szerezte, de más mutatói is nagyon szépen alakultak: 122 lőtt és 5 kapott góllal, 17 ponttal elhúzva veretlenül vezetik bajnokságot.

A Makó FC következő ellenfele az ESK Kiskundorozsma lesz. A találkozót 05.15-én, 17 óra 30 perces kezdettel rendezik meg a kiskundorozsmai sportpályán.

MFC – Mórahalom VSE 5-0 (2-0)
Megyei I. osztály, 23. forduló. Vezette: Bálint Dániel (Minda, Szabó L.)

Makó: Garamvölgyi – Belenka, Tamaskó, Juhász (Tóth 68′), Buzási, Seres, Horváth (Rabecz 63′), Babolek, Zámbori, Magyar (Sirokmán 75′), Pócs. Vezetőedző: Siha Zsolt.
Mórahalom: Vígh – Vincze (Gercsó 46′), Papp, Budai, Kiss, Kemenczés, Malatinszki Á., Malatinszki D. (Ördögh 31′), Dobák (Bárkányi 69′), Bokányi (Trója 69′), Szalma (Szalai 69′). Vezetedző: Hadár Attila.

Gsz.: Babolek 6′, 38′, 52′, Magyar65′, Buzási 77′.
Sárga: Seres 28′, Juhász 35′, Buzási 57′, ill. Gercsó 67′.

Szeretne a jövőben is olvasni hasonló cikkeket?

A Makói Csípős mögött nem állnak milliárdosok, működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat.