Szerintük Dr. Putz Anita polgármester (független) ,,Gyurcsány Ferencet és a baloldalt próbálja rávenni arra, hogy politikai botrányt csináljanak egy helyi ügyből.” A község első embere és a szülők valójában pertársaságot alakítanak és a Szegedi Törvényszéken perre viszik az ügyet, valamint várják az ombudsmani döntést.
A polgármesternek nincs a térségben kapcsolatrendszere, nem tud elintézni semmit. Az iskola bezárása kapcsán se jutott egyről a kettőre, kudarcos tárgyalásokat folytatott, semmilyen érdemi eredményt nem sikerült elérnie. Joggal tehetjük fel a kérdést, hogy komolyan vehető-e egy olyan polgármester, aki arról sem tudja meggyőzni a szülőket, hogy a helyi iskolába írassák be gyermekeiket, helyette inkább Gyurcsány Ferencet és a baloldalt próbálja rávenni arra, hogy politikai botrányt csináljanak egy helyi ügyből?
– olvashatóak a mártélyi Fidesz magvas gondolatai a promenad.hu-n.
Mint arról többször írtunk, a makói tornatanárt, Vezsenyi Lászlót megregulázó tankerületi vezető még döntött a mártélyi iskola bezárásáról is. Hogy ez ne történjen meg, az egyházhoz mentették volna az iskolát, azonban a református egyház közölte, mégsem tudja megoldani az iskola működtetését, így a szülők most az ombudsmanban bíznak.
Dr. Putz Anita, a település polgármestere az Indexnek elmondta, hogy a korábbi hírekkel ellentétben mindössze tíz gyerek kezdené a tanévet az intézményben (közülük öt első osztályos), annak hiányában pedig a szülőknek Hódmezővásárhelyre kell járatniuk gyerekeiket. Elmondta azt is, több száz olyan intézményt gyűjtöttek össze, ahol 20-30 fő alatti létszámmal üzemelnek az intézmények, sőt, több olyat is találtak, ahová mindössze 6-7 gyerek jár. Pedig, ahogy az Emminek küldött levelükben korábban idézték a köznevelési törvény egyik vonatkozó pontját, 8 fő alatt nem kellene feltétlenül gondoskodni a gyerekek helyben történő ellátásáról.
Ugyanakkor:
Ha a településen, ahol legalább 8 óvodáskorú vagy 8 alsó tagozatos korú gyermek rendelkezik lakóhellyel és a demográfiai adatok alapján feltételezhető, hogy ez a létszám legalább 3 évig fennmarad, továbbá a szülők ezt igénylik, alsó tagozat esetében a települési önkormányzat kezdeményezésére az illetékes tankerületi központ a hivatal tájékoztatása mellett gondoskodik a feladat helyben történő ellátásáról.
Mivel úgy vélik, a döntés egyértelműen jogsértő, a szülőkkel pertársaságot alakítanak, és a Szegedi Törvényszéken perre viszik az ügyet. Az ombudsmani döntést pedig várják.