A nap témája: Egészségügyi dolgozók és betegek is leírhatják a történeteiket névtelenül egy új honlapon

Az oldalt három fiatal hozta létre, hogy az érintettek őszintén, retorziók nélkül számolhassanak be élményeikről.

Három fiatal hozta létre a mitortenikakorhazakban.hu weboldalt, ahol a betegek és az egészségügyben dolgozók őszintén, retorziók nélkül oszthatják meg a magyar kórházakkal kapcsolatos tapasztalataikat. De beszámolhatnak arról is, hogy saját magukon vagy szerettükön keresztül hogyan élték meg a koronavírus-betegséget a hazai egészségügyi intézményekben.

Az oldal készítői is csak a keresztnevüket írták le. Anita, Bogi és Dénes azt is megosztották, hogy ők ugyan nem egészségügyi dolgozók és nem is betegek, de mint bárki más, ők is aggódnak.

„Aggódunk, mert látjuk a képeket az olasz és spanyol kórházakról, olvassuk a híreket a kiürített magyar kórházakról és hazaküldött betegekről, és mert mi is féltjük szeretteinket a megbetegedéstől”

– írják.

„Most, amikor mindennél nagyobb szükség lenne az őszinte és egyenes tájékoztatásra, titkolózás övezi azt, hogy mi is történik valójában kórházainkban. Ahhoz, hogy a lehető legkevesebb embert veszítsük el, az ország vezetőinek meg kell találniuk a megfelelő lépéseket a járvány és a túlterhelt egészségügy kezelésére. A megfelelő lépésekhez pedig tisztán kell látnunk. Legyen szó jól működő, vagy épp nehézségekkel küszködő kórházakról, mentősökről, háziorvosokról, az átláthatóság most mindennél fontosabb”

– fogalmaznak az oldalon.

Azt is hozzáteszik: a retorziótól való félelem sokakat visszatart attól, hogy beszámoljanak az élményeikről. A felületet ezért úgy alakították ki, hogy név nélkül oszthassanak meg történeteket az emberek.

A történetek megosztásához egy fantázianevet kell megadni és egy legördülő menüből lehet kiválasztani, hogy a történet írója beteg, hozzátartozó vagy egészségügyi dolgozó. Települést is megadhat, aki szeretne, de ezt nem kötelező kitölteni.

Az oldalon azt javasolják, hogy semmilyen személyes adatot ne adjanak meg a történetek írói, illetve figyeljenek rá, hogy ne legyenek beazonosíthatóak. Abban az esetben, ha valaki olyan történetet tölt fel, ami alapján az író, egy másik személy, vagy az intézmény beazonosíthatóvá válik, a történet megmásítása nélkül törölni fogják a konkrét részeket a leírtakból.

„Az anonimitás védi a történetek megosztóit, ugyanakkor azt is jelenti, hogy mi sem tudjuk garantálni a történetek valódiságát. Tudjuk, hogy ez nem ideális, de a rendkívüli helyzet rendkívüli megoldásokra késztet mindannyiunkat. Bízunk ugyanakkor a magyar emberekben, hogy nem fognak visszaélni a felület adta lehetőségekkel”

– írják az oldalon.

Szeretne a jövőben is olvasni hasonló cikkeket?

A Makói Csípős mögött nem állnak milliárdosok, működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat.

TOVÁBB A RÉSZLETEKHEZ…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink