Az erdőkért felelős államtitkár szerint nem jár erdőirtással a fakitermelés

Mint arról beszámoltunk, kormányrendeletben határoztak arról, hogy felfüggesztik az eddigi természetvédelmi szabályokat a gyorsabb fakitermelés érdekében. Zámbó Péter, az Agrárminisztérium erdőkért és földügyekért felelős államtitkára a Magyar Nemzetnek adott interjúban arról beszélt, hogy „az említett kormányrendelet kizárólag vészhelyzet esetére készült”.

Közölte, ,,a fakitermelésre vonatkozó rendkívüli szabályok akkor lépnek életbe, ha az energiakrízis eljut arra a szintre, amikor a lakossági és közületi tűzifaigényt már nem tudjuk a korábban tervezett fakitermeléssel biztosítani”.

Elmondása szerint „az idén csak az állami erdőgazdaságok még mintegy 1,3 millió köbméter tűzifa kitermelésére rendelkeznek engedéllyel, amely a veszélyhelyzeti intézkedéseknek köszönhetően megfelelő hatósági kontroll mellett az erdők károsításának veszélye nélkül növelhető”.

Azt mondta, „évtizedek óta kevesebb fát hasznosítunk, mint amennyit az erdők teremnek, így jelentős tartalékokat sikerült biztosítani”, és „több százezer köbméternyi faanyagot tehetünk szükség esetére elérhetővé úgy, hogy magát az erdőt mint Magyarország zöld tőkéjét semmiképpen sem veszélyeztetjük”.

Úgy gondolja, nincs szó „semmiféle erdőirtásról”, és „nem csökken az erdők területe”, Zámbó szerint „ezek szokásos baloldali hazugságok”. Elmondása szerint „védett területeken a természetvédelmi hatóság is vizsgálódhat, így az erdők természeti értékei nem sérülhetnek”.

A Maros Natura 2000-es területen található és több Makó környéki települést is érint. Továbbá nemzeti parki védettség alatt áll az ártér 2903 hektáron és emellett a csanádi-háti és a csanádi puszták is természetvédelmi területen fekszenek.

Szeretne a jövőben is olvasni hasonló cikkeket?

A Makói Csípős mögött nem állnak milliárdosok, működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat.

TOVÁBB A RÉSZLETEKHEZ…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

kapcsolódó cikkeink