Felemás MUFC-os eredmények

[ad 1]

Az elmúlt hetekben tovább folytatták bajnoki szereplésüket a makói utánpótlás labdarúgók.

Hódmezővásárhelyi FC U16 – MUFC 2:5 (1:1)
NB II. U17 Dél-Kelet

Gsz.: Benkő Botond (4), Czebe Ádám

Nagyszerűen sikerült az U17 vásárhelyi vendégjátéka. Az első játékrész 38. percétől emberhátrányban játszó hazaiak ellen a remek formában lévő Benkő Botond vezetésével értékes győzelmet aratott csapatunk. Ezzel a sikerrel csak gólkülönbségünk miatt maradunk le egyelőre a dobogóról.

Hódmezővásárhelyi FC ‘B’ – MUFC 4:1 (1:0)
NB II. U19 Dél-Kelet

Gsz.: Somogyi Lackó

Nem sikerült az U19-nek a tavaszi hibátlan mérleg megőrzése. Az öt helyen is megváltoztatott csapat a 45. percben emberhátrányba került, ennek ellenére a 60. percig jól tartották magukat a fiúk, s volt esély a pontszerzésre. Sajnos a vásárhelyi srácok megrázták magukat és az utolsó harminc percben a maguk javára fordították a találkozót.

Körös UFC – MUFC 1:5 (1:1)
NB II. U14 Dél-Kelet

Gsz.: Bartus Róbert (3), Szekeres Tibor , Bódi Lóránt

A múlt héten indult tavaszi szezon első húsz percét leszámítva szárnyal az U14 és Bartus Róbert. A hazai sikert követően most Szarvasról sikerült pontokkal hazatérni és visszavágni az őszi makói vereségért.

Körös UFC – MUFC 0:2 (0:1)
NB II. U15 Dél-Kelet

Gsz.: Zoppé Marcell (2)

Tavasszal először lépett pályára a Krucsó Ákos edzette U15. Bemutatkozásként az idegenből elhozott három pont jó ajánlólevél lehet a bajnokság további mérkőzéseire. Ami nem változott, hogy Zoppé Marcell a télen nem felejtett el focizni és ott folytatta a gólgyártást, ahol ősszel befejezte!

11143163_1133125553388641_835860714351543325_n

Eldöntetlen döntetlenek a Maros partján

Az Erdei Ferenc téri pályán folyó bontási munkálatok miatt az U14 és az U15 a Maros parti pályán fogadta a Gyula korosztályos csapatait.

Kellemetlen hideg időben kezdődött a fiatalabbak összecsapása, ahol hiába igyekeztek a csapatok, a legnagyobb helyzetek is kimaradtak így gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó.

A nagyobbak lehet megirigyelték az ifjabbak produkcióját, mert szinte lemásolták, legalábbis az eredményt. A játék egyik találkozón sem volt igazán pörgő, egymás hibáiból lehetett volna gólt, gólokat elérni, de ezen a napon mindenki otthon felejtette a gólszerző cipőjét.

11796343_1133162320051631_3286424947411044547_n

„Vizes” nyolcas

Pályaválasztói jogát feladva Makón fogadták a Tiszaszigetet a M-FOCI Kft. U19-es fiataljai.

Gyorsan, három perc alatt megtaláltuk a rést Pipic Barna révén az ellenfél kapujához, de a gól egy kissé meg is fogta a fiúkat. A „karmesterként” tevékenykedő Farkas Dániel valószínűleg egy sérülés miatt nem tudta most olyan formában mozgatni a csapatot, ahogyan azt tőle megszokhattuk, de így is adott gólpasszt és forintos labdákat. A csapatunk két szélén viszont elemében volt Herczeg Barni, Somogyi Lackó valamint Maglóczki Zsolt és rendre hozták el védőik mellett a labdát és beadásaik zavarba hozták a tiszaszigeti belső védőket.

A félidőben, ha kicsit nyögve-nyelősen is de három góllal vezettünk. A fordulást követően 4 gólos előnyünknél az ellenfél egyik játékosa megsérült, s mivel csere nélkül érkeztek, emberhátrányban kellett lejátszaniuk bő fél órát a találkozóból. Az előnyt gyors három nem is akármilyen gólokkal növeltük, ezt követően pedig labdázgatássá szelídült a találkozó, bár a végére Somogyi Lackó egy szép szabadrúgás találattal növelte a gólok számát, összességében az utolsó fél óra „unalmas” volt.

Tiszasziget SE – MUFC 0:8 (0:3)
Megyei I.osztály U19

Gsz.: Pipic Barna 4, Maglóczki Zsolt 2, Bálint Péter, Somogyi Lackó

12002298_1134916566542873_8034160596545737553_n

Karnyújtásnyira a csodától

Nagyon igyekeztek a srácok, s az első komolyabb helyzet Benkő Botond előtt adódott, de bal lábas lövése elkerülte a jobb alsó sarkot. A csabaiak számára ez ébresztő volt és sajnos a saját kapunk elé szegeztek bennünket. Meddő mezőnyfölényüket egy védelmi hibának köszönhetően a 40. percben gólra váltották.

A második játékrész úgy folytatódott, ahogyan az első befejeződött, csabai mezőnyfölénnyel. Ám egy kontrából Herczeg Barni tudott meglógni a jobb szélen és nagyon okosan a kint álló kapus felett megpróbált a hosszú sarokba ívelni, de kísérletét nem koronázta siker. A másik oldalon egy újabb védelmi megingást kihasználták a a vendégek és ezzel ki is alakult a 0:2 végeredmény.

MUFC – Békéscsaba Előre ,,A” 0-2 (0-1)
NB2 u17 Délkelet

Gsz.: Bónus 40′, Molnár 73′.

12321257_1134916673209529_5545834214656467628_n

Az idősebbek óriási elánnal kezdték el a találkozót és a 7. percben egy Vass András góllal vezetést szereztünk. A csabaiak 5 perccel később egy elkerülhető hibából megindulva egyenlítettek, majd jött a csoda! Fiaink egyszerűen szétfocizták a sokkal jobb körülmények között edződő csabai srácokat és a középpályán megszerzett labdákból tetszetős akciókat indítottak. A 24. percben egy szögletet követően a védelmet újra remekül irányító Sirokmán Zoltán volt eredményes, s újra nálunk volt az előny! Sőt! Pár perccel később Mészáros Márk került ziccerbe, de a kapufáról kifelé pattant a labda. Ám a 39. percbe Bartucz Máté lövése beakadt, az addigra teljesen széteső vendégekkel szemben. Sajnos a mi szempontunkból rosszkor jött a szünet és a kényszerű cserék, valamint a taktikai és felállásbeli kényszerű változtatások kudarchoz vezettek.

A második játékrészben a felspannolt vendégek 13 perc alatt egyenlítettek, majd a maguk javára el is döntötték a találkozót. A kilátogató nézők, egy félidőnyi „csodát” láthattak, azt, hogy a makói csapat lefocizza a pályáról rangosabb ellenfelét… A második játékrészről pedig elég annyi, hogy sajnos le kellett játszani.

MUFC – Békéscsaba Előre ,,A” 3-6 (3-1)
NB2 u19, Délkelet

Gsz.: Vass 7′, Sirokmán 24′, Bartucz 39′, ill. Bozó 12′, Ilyés 54′, Orovecz 58′, 78′, Megyesi (öngól) 69′, Konyecsni 82′.