Ma valaki magasba emelheti a trófeát – a Givaudan-kupa záró játéknapja

[ad 1]

Elérkezett a III. Givaudan téli kupa utolsó napja. Ma a nyílt, a 35- és a 45 év felettieknél is bajnokot hirdetnek. Kövesse az eseményeket, cikkünk folyamatosan frissül!

I. mérkőzés
45+
Szetáp-Mix – ASS Makó 4-1 (3-0) Gsz.: Botlik B. (3), Cseh I., ill. Sóki J.

Ezzel a Szetáp-Mix lett a korosztály bajnoka!

II. mérkőzés
35+
Garázs Baráti Kör – Földeáki Öregfiúk 2-1  (2-1) Gsz.: Pataki V., Botlik R., ill. Molnár Zs.

Függetlenül a további mérkőzések eredményétől a Garázs Baráti Kör a +35 korosztály győztese!

III. mérkőzés
35+
Szetáp-Mix – Continental 3-1 (2-0) Gsz.: Fancsali Z., V. Andrei, Cseh R., ill. Cseh R. (öngól)

Ezzel a Szetáp-mix végzett a második helyen!

IV. mérkőzés
45+
ASS Makó – Apátfalva 0-0 (0-0)

V. mérkőzés

Nyílt I. elődöntő
Szetáp-Mix – Bálint Optika 0-2 (0-2) Gsz.: Pataki, Horváth G.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A 35. másodpercben tornáztatták meg a kiszombori hálóőrt.
3. perc: Enyhe Optika fölény a labdabirtoklásban.
4. perc: Béres próbálkozott távolról, a kiszombori Keresztúri ezt is kiütötte.
9. perc: Labdaszerzés után Pataki vitte rá a védőre, majd egy csel után bevette a kaput, 0-1! A Szetáp-játékosok szerint szabálytalan volt a szerelés.
11. perc: Az oldalvonal mellől Horváth Gábor lőtt nagy gólt, 0-2!
15. perc: Szünet. Több helyzet kell a Szetáp-Mixnek, ha fordítani akarnak. Ha ez marad az állás, akkor nekik csak a bronzmeccs marad.

DSCN0451

16. perc: Folytatódik az első elődöntő.
22. perc: Próbálkoznak a kiszomboriak, de még nem született meg a szépítés.
25. perc: A hatosról rúghatott szabadrúgás a Szetáp, de elakadt a gólvonalon álló sorfalban.
27. perc: Keresztúri kapus nyúl bele Béres arcába a hatoson belül, büntető! A rosszul elvégzett hetest kiütötte a kapus! Marad a 0-2!
29. perc: Frank ért oda a kapufa mellé és kiütötte a csordogáló labdát!
30. perc: Vége! A Bálint Optika a döntőbe, a Szetáp-Mix a bronzmérkőzésbe jutott.

DSCN0456

VI. mérkőzés

Nyílt II. elődöntő
Jabulani Apátfalva – Nagylak (Ro.) 4-0 (1-0) Gsz.: Kóródi, Vass A., Rakity (2)

1. perc: Elkezdték a fiúk.
2. perc: Kóródi Márk gyors góljával vezet az Apátfalva!
6. perc: Kétperces kiállítás a Nagylaknál egy durva szabálytalanságért, ami a felezővonalon történt.
11. perc: Egy óriási apátfalvi kapufa, ám a felső lécről kifelé vágódott a labda!
13. perc: Hősiesen védekeznek saját kapujuk előtt a felek, ha odakerül a játékszer, ennek köszönhető, hogy még mindig 1-0 az állás.
15. perc: Jelzett a kürt, vége az első játékrésznek.

DSCN0457

16. perc: Folytatás.
18. perc: Szabadrúgáshoz jutott az Apátfalva, amit Vass András vágott be kegyetlenül, 2-0!
20. perc: Zseniális megoldás, Rakity György sarkazta be a lasztit, már 3-0!
23. perc: 4-0! Rakitynak nem volt nehéz dolga, az üres kapuba kellett bepasszolnia.
30. perc: Nagy küzdelem zajlott az utolsó hét percben is, de több találat már nem született! A Jabulani Apátfalva mehet a döntőbe, a románoknak a bronzmeccs maradt.

DSCN0461

VII. mérkőzés
35+
Garázs Baráti Kör – ASS Makó 7-0 (2-0) Gsz.: Papp R., Patkós S., Szebehelyi K. (2), öngól, Galambosi L., Ravasz E.

VIII. mérkőzés
35+
Hagymaház Kávézó – Rendőrség 1-6 (1-3) Gsz.: Murvai L., ill. Koczkás L., Dömötör Á. (2), Szabó L., Bány T. (2)

DSCN0464A Maros-menti Utánpótlás Futball Club 7-8 éveseinek bemutató mérkőzése

IX. mérkőzés

Bronzmérkőzés
Szetáp-Mix -Nagylak (Ro.) 1-3 (0-0) Gsz.: Csizmadia K., ill. Bozian B. (3)

1. perc: Elkezdődött az elődöntők két vesztesének összecsapása.
3. perc: Centikkel ment mellé a Szetáp gurítása.
5. perc: Helyzet itt, helyzet ott, de egyik sem volt ziccer.
7. perc. Nagy védést mutatott be a román hálóőr.
8. perc: Újabb kiszombori lehetőség marad ki!
10. perc: A Nagylak is kihagyott egy nagy helyzetet!
11. perc: Két nagy Keresztúri védés, majd egy kapufa! Vannak helyzetek, de gól még nem született.
15. perc: Gól nélküli döntetlen az első félidő vége.

DSCN0470

16. perc: Elkezdődött a második félidő.
19. perc: Távoli lövések, kapkodás, hibák – ezek jellemzik most a meccset.
23. perc: Adódott egy-két ígéretes támadás, de továbbra is rengeteg a hiba.
25. perc: Keresztúrit tornáztatták meg.
26. perc: Csizmadia Krisztián indult meg a vonal mellett, majd ellőtte, a kapus kezei között a kapuba vágódott a labda, 1-0!
27. perc: Egyenlítés majd fordítás! 2-1 a Nagylaknak!
30. perc: Eldőlt! 3-1, kijátszották üres kapuig a románok! Mindhárom gólt Bozian Bogdan szerezte.

X. mérkőzés

Döntő
Bálint Optika – Jabulani Apátfalva 5-0 (3-0) Gsz.: Béres R. (2), Kalász Z., Horváth K., Pataki V.

1. perc: Elkezdték.
4. perc: Frank jött ki jól a hatos vonaláig és elhárította a bajt. Az első komolyabb helyzet volt ez.
6. perc: Hihetetlen! Szinte 0 szögből fejelt gólt Béres Róbert! Vezet az Optika!
10. perc: Még egy fejes, most Rakonczaitól, de ezt fölé ütötte a kapus.
12. perc: Kalász Zoltán 2-0! Fejjel vette be a kaput a szélső léc segítségével.
15. perc: Egy ellentámadás végén Horváth Károly eredményes, 3-0! Eldőlni látszik.

DSCN0472

16. perc: Folytatás következik. Nagy bravúr kellene az Apátfalvától, ha fordítani szeretne.
20. perc: Többet van a labda a hátrányban lévő gárdánál, de helyzetekig nem jutnak el.
22. perc: Az öklözni próbáló Köteles kapust megelőzve Béres csúsztatott a kapuba, 4-0!
24. perc: A fejesek napja: most Horváth Károly tette bele a fejét, de a kapus védett.
28. perc: Sok érdekes nem történik… az Apátfalva próbál előrejutni sikertelenül, az Optika védekezik.
29. perc: Megszületett az ötödik találat közben egy átlövésből. Pataki Viktor követte el.
30. perc: Vége! Az idei Givaudan-kupa győztes a Bálint Optika!

A torna végeredménye, különdíjasok

+45 korosztály

1. Szetáp-Mix, 2. Apátfalva, 3. ASS Makó.

Legjobb játékos: Anda László (Apátfalva), gólkirály Botlik Bálint (Szetáp-Mix) 10 góllal, legjobbb kapus: Csapó Tibor (Szetáp-Mix), legsportszerűbb csapat: ASS Makó.

+35 korosztály

1. Garázs Baráti Kör, 2. Szetáp-Mix, 3. Rendőrség, 4. Continental, 5. Hagymaház Kávézó, 6. Földeáki Öregfiúk, 7. ASS Makó.

Legjobb játékos: Bány Tamás (Rendőrség), gólkirály: Szűcs Krisztián (Szetáp-Mix), legjobb kapus: Szélpál József (Földeáki Öregfiúk), legsportszerűbb csapat: Szetáp-Mix, ,,Nagy visszatérő játékos”: Somodi László (Rendőrség).

Nyílt

1. Bálint Optika, 2. Jabulani Apátfalva, 3. Nagylak (Ro.), 4. Szetáp-Mix, 5. Malibu Kávézó, 6. Continental II., 7. Lángszórós Alakulat, 8. Givaudan, 9. Déligyümölcs U19, 10. Continental I., 11. Apátfalva SC, 12. Dow Seeds.

Legjobb játékos: Bozian Bogdan (Nagylak), gólkirály: Béres Róbert (Bálint Optika) 10 góllal, legjobb kapus: Frank Ádám (Bálint Optika), Puskás Ferenc díjas gólszerző: Juhász Jónás (Jabulani Apátfalva), legsportszerűbb csapat: Dow Seeds.

A díjátadó képeit a galériában találhatják.

A tornáról bővebb információk itt találhatók.