Makói palagáz: évek óta nincs kutatás, kitermelés

Makón már évek óta nem történik semmi: se kutatás, se kitermelés – nyilatkozta a 168.hu-nak Csallóközi Zoltán, a Magyar Mérnöki Kamara Gáz és Olajipari tagozatának elnöke a makói palagázról.

A szakember elmondta, Magyarországon természetesen több helyen is folyik kutatás, pl. a Hajdúságban, Zala megyében, vagy Nyékpusztán is, ahol az MVM dolgozik. A hazai földgázmező kutatásban a legbíztatóbb hely Nyékpuszta, ám a földgáz ott is legalább 3500-4000 méter mélyen van, és ennek a kitermeléséhez speciális technológia kell.

Gulyás Gergely a legutóbbi kormányinfón kifejtette: minden adott a makói gázmezőn a kitermelés megkezdéséhez. A Napi.hu összefoglalója szerint 2015-ben a kanadai Falcon Oil & Gas leányvállalata, a TXM Gáz és Olajkutató Kft. arról beszélt, hogy akár 1000 milliárd köbméternél is több gáz lehet a Makói árokban, igaz, a gáz legalább 3500 méter mélyen van, és körülötte 280-300 fokot mértek, amihez még az amerikai palagázos repesztéses technológia is kevés.

Szeretne a jövőben is olvasni hasonló cikkeket?

A Makói Csípős mögött nem állnak milliárdosok, működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Donably-n könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat.

TOVÁBB A RÉSZLETEKHEZ…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legfrissebb híreink

A nap idézete

139 éve született Szabadkán Kosztolányi Dezső, író, költő, műfordító, kritikus, esszéista, újságíró, a Nyugat első nemzedékének kimagasló formaművésze, a XX. századi magyar széppróza és líra egyik legnagyobb alakja.

Tovább »

kapcsolódó cikkeink