Nem sikerült a bravúr a Szegednek a férfi kézi BL-ben

A Szeged – noha állt továbbjutásra – a negyeddöntőben búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájától, miután a vasárnapi visszavágó 29-25-ös megnyerése nem volt elegendő számára a macedón Vardar Szkopje kiejtéséhez.

A párharc első meccsét múlt csütörtökön a Vardar nyerte 31-23-re. A Szeged ötödször szerepelt a BL negyeddöntőjében, de még soha nem sikerült eljutnia az elődöntőig. A 2017-es győztes Vardar harmadszor került a legjobb négy közé.

A veszprémi érdekeltségű, június első hétvégéjén Kölnben sorra kerülő négyes döntő sorsolását jövő kedden rendezik.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

MOL-Pick Szeged – Vardar Szkopje (macedón) 29-25 (17-9)

A Szeged gólszerzői: Bánhidi 7, Bombac 6, Zsitnyikov 5, Maqueda 4, Sigurmannsson 3, Källman 2, Balogh Zs., Gaber 1-1. Továbbjutott: a Vardar Szkopje 56-52-es összesítéssel. A vendégektől Christian Dissinger, a hazaiak közül pedig Alen Blazevic hiányzott a keretből.