Onion City – Deszk SC – ÉLŐ

[ad 1]

A megyei kézilabda bajnokság tizenegyedik játéknapján a Deszk érkezik Makóra az Onion Cityhez. A vendéglátók az ötödik, a vendégek a hetedik helyet foglalják el a tabellán. Cikkünk folyamatosan frissül!

Onion City – Deszk SC 45-36 (23-17)
Megyei kézilabda bajnokság, 11. forduló. Vezeti: Medvegy, Miklós.

Összeállítások

Onion City: Ács – Jártass T., Harcsás, Veréb, Szabó D., Zsiga, Moravszki, Szabó M., Csányi G.
Deszk: Asztalos – Laczi, Négyökrű, Dinka, Nagy G. Ábrahám, Lesti.

DSCN0986

1.perc: Elkezdődött a meccs.
2.perc: Ács három bravúrja után Harcsás lövi a találkozó első gólját, majd Nagy szépít, 1-1.
4.perc: Szabó D., majd Lesti gyors gólváltása után 2-2.
5. perc: Szép Ábrahám lefordulás, aminek az eredménye, hogy vezetnek a vendégek.
8. perc: Nagy, majd Csányi és Harcsás lőtt egyet-egyet.
9. perc: Micsoda tűzijáték! Két lövést is bravúrral védett Asztalos, de a harmadik már bent van Jártasstól, 5-4!
10. perc: Ellenakció után Zsiga eredményes, Harcsás remek passza után.
11. perc: Nagy Gábor a világ végéről… 6-5.
13. perc: Zsiga szép megmozdulása után Négyökrű is betalál, mindez egymás után kétszer, 8-7.
14.perc: Veréb első góljával újra kettő van közte! Ábrahám nem cifrázta: egy csel után bevágta, 9-8.
15.perc: Jó védekezés után Csányi egy sárgával gazdagodott. A kontrából megint Veréb vette be a kaput.
16. perc: Újfent Nagy Gábor a góllövő, már négynél tart! Az egy gólos hátrány nem sokáig tartott a fekete mezeseknek, megint kettő a különbség.
17. perc: Veréb a kiállítás sorsára jutott, Harcsást és Zsigát ezt különösképpen nem érdekelte, emberhátrányban találtak be, 13-9!
18. perc: Végül Lesti vette be Ács kapuját, de utána Csányi volt eredményes!
19. perc: Harcsás gól, majd vendég időkérés, 15-10-nél. Persze közben kiegészültünk.
20.perc: Jót tett a deszkieknek az időkérés, góllal nyitnak, szokás szerint Nagy. Csányi utána gyors megszerzi a tizenhatodikat.
21. perc: Elképesztő elkapás után fordult kapu felé, majd lőtte a labdát Harcsás, 17-11! Kezd hízni a különbség.
22.perc: Négyökrű, majd Jártass villan, 18-12. Ábrahám Csaba akadályozta a bedobást, kiállítás a jutalma.
23.perc: Szép akció után Négyökrű lő gól, de utána lent maradt. Hál’Istennek tudja folytatni a meccset, már csak azért mert csere nélkül jöttek el a deszkiek
24. perc: Kiegészültek a vendégek, Négyökrűnek pedig semmi baja, a kilences lőtte el, 19-14.
27. perc: Gyors akciók után 20-15. A makói Szabó Márton birkózó jelenete után megítélt hetest Négyökrű vágta be, majd Csányi is betalált. Nagyon pörög a meccs.
29. perc: Négyökrű, Veréb, majd Harcsás eredményes. Előbbi már legalább hétnél tart. Amúgy 23-16.
30.perc: A szünet előtt volt még egy deszki gól, 23-17-el pihenhetnek a csapatok.

DSCN0988

2.félidő

1.perc: Szabó Dániel lövi az első gólt a második játékrészben, majd Nagy Gábor és Ábrahám Csaba, 24-20.
4. perc: Két gól ott, egy itt, 25-22.
5.perc: Csányi a kilencesről, majd Harcsás a kapus ellen, a végeredmény: két gól.
6. perc: Ábrahám jelzi: nem adták még fel, 27-23.
7. perc: Szellős a vendég védelem, Zsiga találta magát ziccerben, élt is vele. Utána a fekete mezesek kaptak hetest, Négyökrű értékesítette, 28-24.
8.perc: Jártass ijesztgetett, végül lőtt egy óriási gólt, nagyon messziről! A következő támadásból Veréb vitte lendületből a kapu elé, ez is bent van! 30-24!
9. perc: Lerohanás után Jártass a főszereplő, majd Laczi Ádám kap sárgát.
10.perc: Csak hogy még jobban gyűljön még: Harcsás is lapot kap, a büntetőt Négyökrű lőtte be.
11.perc: Csányi küzdött nagyot, jutalma a gól, 32-25. Később Harcsás ment be remekül a szélről, 8 gól van közte.
13.perc: Ha pontos a statisztikám, Laczi első ízben örülhet ma, 33-26.
14.perc: Most a kapufa is segített a Deszknek, a felső lécről vágódott le, a bírók megadták. Nagy Gábor követte el. Makói időkérés.
16.perc: Technikai hibák mindkét oldalon az időkérést követően, majd egy váratlan hazai lövés, 34-27.
17.perc: Asztalos kapott egy headshot-ot, de semmi baja, Laczi utána egy góllal örvendeztette meg.
18.perc: Laczi beindult, beállós helyéről lőtt még egyet, utána Szabó Dániel volt eredményes.
19.perc: Micsoda védések Ácstól! A legutolsó hárítás után Jártass szaladt végig a pályán, 36-30.
20.perc: Veréb kapott indítást, 27-30. Deszki időkérés.
22.perc: Szemfüles labdaszerzés Szabó Mártontól, ha már megszerezte végigvitte, be is lőtte.
23.perc: Négyökrű talált be, hosszú percek után, 38-31.
24.perc: Micsoda karambol a deszki hatoson belül! Talán Ábrahámnak még jobban fájt, mint Jártassnak. A büntetővel Moravszki büntetett.
26.perc: Gyors gólváltások után 40-32, majd pazar emelés Jártasstól. Nem hiába rendőrválogatott. Kontrából Moravszki belövi saját maga második gólját.
27.perc: Négyökrű kétszer, majd Veréb egyszer, 43-34. Nem a védekezésről szól a találkozó, bár a lényeg a két pont, ami a győzelemért jár.
28.perc: Említeni sem kell: Négyökrű, 44-35. Jó meccse van a vendégek tizennégyesének. Dinka Gábor is betalált ziccerben, most már a vendégnél is mindenkinek van gólja.
30.perc: Nagy kapkodás után Csányi eredményes, ezzel övé volt a derbi utolsó találta, 45-36 a vége.

Nem a védelmekről szólt a meccs, de makói győzelemnek örülhettünk a végén, mindenki remek teljesítményt nyújtott támadásban. A sikerrel a csapat megelőzte az Algyő II.-t, amennyiben ők vereséget szenvednek a Pick II.-től.

Jártass Tamás: ,,A két legidősebb csapat között egy sportszerű mérkőzésen igazságos győzelem született számunkra. A helyzetkihasználás hagy kívánni valót maga után, köszönhetően az edzéslátogatottságnak. A védekezésünkben pedig látszott, hogy nem vagyunk összeszokva, nem teljesen értették meg egymást a poszt-párok. Ettől függetlenül magabiztos győzelmet arattunk az idény első mérkőzésén. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!”