Tizenötmilliárd forintból 86 településen modernizálták a hulladékgazdálkodási technológiákat. Makón egy hulladékátrakó és egy hulladékudvar épült, innen majd Békéscsabára viszik a szemetet, melyet otthon gyűjthetnek szelektíven a lakosok.
A tervek szerint január elsejétől házhoz menő szelektív hulladékkezelés lesz, ennek részeként minden kertes- és társasház új hulladékgyűjtő edényt kap, amiben elkülönítve gyűjtheti a szemetet – mondta Dávid Zoltán, a Délkelet-Alföld Regionális Hulladékgazdálkodási Rendszer (DAREH) elnöke a ma délutáni sajtótájékoztatón. A társulás elnökének reményei szerint a hasznosítható hulladék mennyisége 300%-al nő majd, a lerakással ártalmatlanított hulladék pedig 73%-al csökken.
Létesítmények több településen épültek, Makón egy hulladékudvart és egy átrakó állomást alakítottak ki. Utóbbi a továbbszállítás miatt fontos, hiszen harmincöt új kukásautó konténerekben, összetömörítve viszi majd tovább. A hulladékudvarban díjtalanul lehet majd elhelyezni a zöld-, a lomtalanítási-, a veszélyes- és az elektronikai hulladékot.
A régi szeméttelep rekultivációja után most a hulladékgazdálkodási rendszer minőségi fejlődése következett be – mondta Farkas Éva Erzsébet polgármester, aki szerint Makó óriási lehetőséget kapott, hogy európai módon rendezze a hulladékot.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy szemléletformáló kampányt indítanak a lakosok számára, ennek egyik állomása volt a Korona földszinti termében tartott tájékoztató fórum, ma 17 órától.
Tetszenek a cikkeink? Szeretné, ha a jövőben is olvashatna ilyeneket? A Csípős teljesen független hírportál a kormánytól. Célunk a Makó és térségi valóság bemutatása, küzdelem a korrupció és a közéleti arrogancia ellen. Nem áll mögöttünk milliárdos és nem vagyunk kitömve közpénzzel sem. Éppen ezért működésünkre az olvasók, az Önök segítségére van szükségünk. A Patreonon könnyedén beállíthatja, mekkora összeggel tudja támogatni munkánkat. Havi két kávé ára, azaz 500 forint is nagy segítség! TOVÁBB A RÉSZLETEKHEZ… |